Outsider Serie A ma pozyskać obrońcę z Barcelony

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti fot. PressFocus

US Lecce wszystko wskazuje na to, że lada moment pozyska nowego defensora. Dziennikarz Gianluca di Marzio podaje, że szeregi przedstawiciela Serie A wzmocni Samuel Umtiti.

  • Samuel Umtiti wkrótce może zakotwiczyć w Serie A
  • Dziennikarz Gianluca Di Marzio podał, że Francuz ma dołączyć do Lecce
  • Doświadczony defensor ma zostać wypożyczony do ekipy z ligi włoskiej

Umtiti zasili szeregi Lecce?

US Lecce ma wypożyczyć Samuela Umtitiego. Jednocześnie Francuz, który już kilka lat temu był łączony z transferem do klubu z Serie A, w końcu trafi do Włoch. Dyrektor sportowy włoskiej ekipy Pantaleo Corvino jest w stałym kontakcie z FC Barceloną, co może zwiastować błyskawiczną zmianę barw klubowych przez piłkarza.

Dziennikarz Gianluca Di Marzio opisał, w jaki sposób Lecce pracuje, aby sfinalizować transakcję z udziałem Umtitiego. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik zmieni barwy klubowe w nadchodzących dniach.

Jednocześnie francuski obrońca będzie chciał się odbudować we Włoszech po czasie kontuzji. Tym samym Umtiti ma nadzieję, że uda mu się odzyskać dyspozycję, którą cieszył w trakcie mistrzostw świata w 2018 roku. Francuz cierpiał z powodu kontuzji kolana już przed mundialem w Rosji. Zawodnik nie zdecydował się jednak na operację, co sprawiło, że mógł wziąć udział w turnieju.

Dwa miesiące po wygraniu mistrzostwa świata przez reprezentację Francji tak naprawdę zaczęły się kłopoty zdrowotne Umtitiego. W trakcie kampanii 2018/2019 zawodnik przegapił 28 meczów, a w kolejnym sezonie 10 meczów, w rozgrywkach 2020/2021 25 spotkań, a w poprzednim sezonie 22 mecze.

Czytaj więcej: Przed 2. kolejką Serie A: typy, kursy, zapowiedź

Komentarze