Ismael Bennancer
Ismael Bennancer PressFocus

Osłabienie Milanu przed niedzielnymi derbami

W meczu z Crveną zvezdą (2:2) kontuzji doznał pomocnik Milanu, Ismael Bennacer. Według doniesień mediów nie będzie zdolny do gry w niedzielnym szlagierze Serie A.

Ismael Bennacer doznał kontuzji mięśniowej w czwartkowym starciu Milanu w Lidze Europy i przegapi niedzielny pojedynek o prymat w Mediolanie.

23-latek zaczął kuleć z powodu problemu z mięśniami w 39. minucie meczu z Crveną zvezdą, w wyniku czego zmienił go Sandro Tonali.

Swojego rozczarowania tym faktem nie ukrywał na konferencji pomeczowej trener Rossonerich.

Najgorszym aspektem tego wieczoru jest utrata Ismaela Bennacera, u którego wystąpił nawrót kontuzji – powiedział Stefano Pioli po zremisowanym w wykonaniu jego zespołu spotkaniu w Belgradzie.

Reprezentant Algierii stracił jedenaście meczów pomiędzy grudniem a styczniem w wyniku kontuzji mięśnia dwugłowego uda, a z powodu gorączki opuścił ligowe starcie Milanu z Crotone, które miało miejsce 7 lutego.

Pomocnik powrócił do gry w zeszłą sobotę, rozegrawszy 64 minuty w trakcie przegranego przez jego zespół pojedynku ze Spezią, a w czwartek ponownie wybiegł w wyjściowej jedenastce. Teraz jednak czeka go kolejna przerwa.

Milan będzie musiał poradzić sobie bez 23-latka w niedzielnym, szlagierowym starciu. O godzinie 15.00 dwie najlepsze drużyny Serie A zmierzą się w pojedynku o prymat w mieście i – co ważniejsze – pozycję lidera. Wspomniana porażka ze Spezią sprawiła, że przed derbami to Inter wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. W tym momencie Nerazzurri mają przewagę punktu nad podopiecznymi Stefano Pioliego.