Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Osimhen zapewnił Napoli zwycięstwo

Bologna przegrała z Napoli 0:1 (0:1) w meczu 7. kolejki Serie A. Goście dzięki temu zwycięstwu awansowali na trzecią pozycję. Skorupski rozegrał całe spotkanie, natomiast Zieliński wszedł z ławki w 76. minucie.

W pierwszej połowie spotkania niewiele się działo. Była ona bardzo jednostronna. Bologna nie potrafiła stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji, aby zagrozić bramce przeciwnika. Goście natomiast wykreowali kilka okazji, ale tylko trzy z nich zakończyły się uderzeniem w światło bramki.

Wystarczyło to, aby wyjść na prowadzenie. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Osimhen. Wtedy to ładnie skrzydłem pobiegł Lozano, który minął jednego rywala. Meksykanin dostrzegł niekrytego Nigeryjczyka, do którego posłał dośrodkowanie. Ten nie miał problemu, aby z bliskiej odległości pokonać bramkarza po uderzeniu głową.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Napoli. W 50. minucie bramkarza pokonał Koulibaly. Sędzia po analizie VAR dopatrzył się jednak ręki Osimhena, dlatego anulował bramkę.

Przez resztę meczu niewiele się działo ilość wykreowanych okazji do zdobycia bramki zarówno przez Bologne jak i Napoli była znikoma. W 76. minucie spotkania na placu gry pojawił się Piotr Zieliński. Końcowy rezultat to 0:1.