Osimhen z pozytywnym wynikiem na COVID-19

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Victor Osimhen uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Tym samym zawodnik nie będzie mógł zagrać w starciu przeciwko Cagliari Calcio. Ciekawostką jest natomiast fakt, że sternicy SSC Napoli rozważają ukaranie zawodnika grzywną za to, że ten nie dostosował się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Victor Osimhen brał ostatnio udział w przyjęciu urodzinowym. W każdym razie zawodnik Azzurrich nie korzystał z maski ochronnej, co doprowadziło podobno do wściekłości władze klubu z Kampanii.

Nigeryjski zawodnik na przerwę świąteczną udział się do swojego rodzinnego kraju. Tymczasem po powrocie do Włoch przeszedł test na koronawirusa, który niestety dla niego dał wynik pozytywny.

W kontekście zakażenia piłkarza wiele kontrowersji wywołuje jeden z materiałów wideo opublikowany w mediach społecznościowych przez DJ Micheala Goldena. Widać w nim jak 22-latek w gronie swoich przyjaciół i dzieci bawi się w najlepsze, ignorując przepisy związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Il Corriere del Mezzogiorno przekonuje jednocześnie na swoich łamach, że rozczarowany zachowaniem swojego podopiecznego jest trener Gennaro Gattuso. Niewykluczone zatem, że piłkarz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje finansowe.

Godne uwagi jest to, że Osimhen wcześniej był wyłączony z gry z powodu kontuzji barku. 22-latek trafił do ekipy z Włoch z Lille OSC za 70 milionów euro. Jak na razie w koszulce Azzurrich wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, zdobywając w nich dwie bramki. Ponadto na koncie Nigeryjczyka jest jedna asysta.

Komentarze

Comments 5 comments

Eee… to ekstra. Świetnie że w Neapolu pieniądze przeznaczają na opracowywanie innowacyjnych kuracji, ponieważ w Juve środki pieniężne idą na kupowanie meczów lub przekręty z załatwianiem obywatelstwa.