Osimhen rozkoszował się rolą lidera Napoli po meczu z Sampdorią

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Victor Osimhen był jednym z bohaterów SSC Napoli po meczu z Sampdorią. Nigeryjczyk otworzył wynik rywalizacji w wygranym (2:0) spotkaniu z ligowym outsiderem. Po meczu piłkarz w kilku zdaniach opowiedział o swojej roli w zespole.

  • SSC Napoli wygrało w niedzielę siódme spotkanie w tym sezonie na wyjeździe
  • Kluczową postacią Azzurrich był Victor Osimhen
  • Nigeryjczyk strzelił swojego dziesiątego gola w sezonie

Osimhen po meczu Sampdoria – Napoli

Victor Osimhen to bez wątpienia jeden z najcenniejszych zawodników SSC Napoli. W tej kampanii 24-latek wystąpił w szesnastu spotkaniach, w których zdobył dziesięć bramek. Po starciu z Sampą podkreślał natomiast siłę zespołu.

Chcę pogratulować drużynie. Zasłużyliśmy na zwycięstwo – mówił Osimhen w rozmowie z DAZN.

Spotkanie z Interem nie było dobre w naszym wykonaniu. W związku z tym bardzo ważne było, aby w spotkaniu w Genui zaprezentować się lepiej. Sampdoria to dobra ekipa, do której mieliśmy respekt. Przyjechaliśmy jednak po zwycięstwo. Cieszę się, że mogłem strzelić gola i pomóc zespołowi – kontynuował Nigeryjczyk.

Luciano Spalletti w ostatnim czasie nie szczędził pochwał w kierunku Osimhena. Nie tylko z powodu skuteczności, ale też dlatego, że jest prawdziwym liderem drużyny.

Chciałbym podziękować trenerowi za to, że obdarzył mnie zaufaniem. Ktoś musi czasem stanąć w obronie zespołu i nie zawsze to może być nasz kapitan. Ogólnie u nas każdy może stanąć i przemówić w imieniu drużyny – przekonywał 24-latek.

Kolejnym przeciwnikiem Azzurrich w Serie A będzie Juventus. Osimhen zdaje sobie sprawę, że to spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym.

Czeka nas wielki mecz z mocnym zespołem. W każdym razie my też mamy świetny skład i najważniejsze jest dla nas zwycięstwo. Każdy zawodnik może zrobić w naszej drużynie różnicę – rzekł nigeryjski zawodnik.

Czytaj więcej: Trener Napoli: widziałem bardzo dojrzałą drużynę

Komentarze