Osimhen rozchwytywany przez kluby z Premier League

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Victor Osimhen to bez wątpienia jedna z największych gwiazd Serie A w tym sezonie. Nigeryjczyk broni aktualnie barw SSC Napoli. Niewykluczone jednak, że wkrótce sytuacja ulegnie zmianie. Piłkarz budzi zainteresowanie przynajmniej dwóch ekip z Premier League, o czym poinformowało CalcioMercato.com.

  • SSC Napoli nie może być pewne zatrzymania Victora Osimhna na kolejny sezon
  • CalcioMercato.com twierdzi, że Man Utd i Newcastle są zainteresowane Nigeryjczykiem
  • Rynkowa wartość piłkarza wynosi 60 milionów euro

Kluby z Premier League chcą Osimhena

Victor Osimhen dołączył do SSC Napoli we wrześniu 2020 roku z Lille. Suma transakcji wyniosła 75 milionów euro. Piłkarz szybko wkoponował się do składu ekipy z Serie A, stając się kluczową postacią drużyny. W tym sezonie zawodnik rozegrał 30 spotkań, w których zaliczył 17 trafień.

CalcioMercato.com podaje natomiast, że realnym scenariuszem jest przeprowadzka Osimhena z Napoli do jednego ekip z Wysp Brytyjskich. Spekuluje się, że Nigeryjczyk znajduje się celowniku Manchesteru United i Newcastle United. Suma transferowa nie będzie mniejsza niż 100 milionów euro.

Oba angielskie kluby podobno złożyły już oferty Napoli w sprawie Osimhena, ale żadna z nich nie znalazła uznania w oczach prezydenta Azzurrich Aurelio De Laurentiisa. Utrudnieniem w sfinalizowaniu transferu z udziałem zawodnika może być też fakt, że Napoli jest pewne gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Man Utd i Newcastle nie mogą tego zapewnić piłkarzowi.

Czytaj więcej: Juventus – Inter Mediolan: typy, kursy, zapowiedź (11.05.2022)

Komentarze