Osimhen podbija Neapol. “Będę coraz lepszy”

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Victor Osimhen w świetnym stylu przywitał się z włoską Serie A, do której trafił przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Nigeryjski napastnik, który broni aktualnie barw Napoli przyznał, że obawiał się przyjazdu do Włoch, ale do takiej decyzji przekonali go trener zespołu Gennaro Gattuso oraz prezydent klubu Aurelio De Laurentiis. Wpływ na ostateczną decyzję o podpisaniu kontraktu mieli również kibice.

Czytaj dalej…

– Na początku trochę obawiałem się przyjazdu do Włoch, ale nie chodzi tutaj konkretnie o Neapol. Najpierw porozmawiałem jednak z trenerem, a potem z prezydentem. Zanim podpisałem umowę, kibice pokazali mi wiele miłości kiedy przyjechałem. Podjęcie decyzji było więc dla mnie łatwe – powiedział Osimhen, cytowany przez Football Italia.

21-letni zawodnik wystąpił we wszystkich pięciu dotychczasowych spotkaniach Napoli w obecnym sezonie, zdobywając w nich jednego gola i dokładając do tego jedną asystę. Osimhen jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z trenerem Gennaro Gattuso i jest przekonany, że grając pod jego wodzą będzie się nadal rozwijał.

– Dla mnie to spełnienie marzeń, bo oglądałem jak gra, a teraz granie dla Gattuso sprawia mi wielką satysfakcję. Mogę rozwijać się jako zawodnik i człowiek. Jestem przekonany, że będę coraz lepszy – mówił utalentowany napastnik.

Nigeryjczyk był również pytany o ocenę sytuacji dotyczącej spotkania z Juventusem, na które Napoli nie dotarło i zostało za to ukarane walkowerem oraz odjęciem jednego punktu w ligowej tabeli. – Nie znam się na tym, ale to była sytuacja związana z koronawirusem. Dlatego nie mogliśmy podróżować. Decyzja, która została później podjęta jest trochę niesprawiedliwa – powiedział Osimhen.

Komentarze