Osimhen nie zagra w Pucharze Narodów Afryki

Victor Osimhen
Victor Osimhen PressFocus

Napastnik Napoli Victor Osimhen nie wystąpi podczas zbliżającego się Pucharu Narodów Afryki. 23-latek zdecydował się na wycofanie z kadry po tak jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. 

  • Victor Osimhen powinien być w styczniu do dyspozycji trenera Napoli Luciano Spallettiego
  • Napastnik nie wystąpi w Pucharze Narodów Afryki
  • Piłkarz wkrótce wróci do Neapolu, gdzie przejdzie badania medyczne, które ocenią jego stan zdrowia po urazie

Dobra wiadomość dla Napoli

Osimhen po raz ostatni na boisku pojawił się 21 listopada w ligowym meczu z Interem Mediolan. Od tamtej pory pauzuje złamania kości policzkowej. Nie przeszkodziło to jednak selekcjonerowi reprezentacji Nigerii Augustine’owi Eguavoenowi w wysłaniu mu powołania na zbliżający się Puchar Narodów Afryki.

Napastnik Napoli podjął jednak decyzję o wycofaniu się z kadry, po tym jak uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. O swojej decyzji poinformował już selekcjonera nigeryjskiej kadry, a argumentował ją celem ochrony swojego zdrowia oraz uniknięcia tarć lub konsekwencji prawnych pomiędzy Napoli i Nigeryjską Federacją Piłkarską.

Zawodnik przebywa obecnie w Lagos, a do Neapolu wróci po uzyskaniu negatywnego wyniku testu. Po powrocie zostanie poddany badaniom, które będą miału na celu ocenę jego kondycji fizycznej. Jeżeli badania nie wykażą żadnych powikłań, będzie do dyspozycji trenera Luciano Spallettiego już w styczniu.

Zobacz także: Napoli straci kapitana? Ogromne pieniądze dla Insigne

Komentarze