Osihmen piłkarzem Napoli. Już oficjalnie!

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Transferowa saga z Victorem Osimhenem w roli głównej ma swój finał. Reprezentant Nigerii został w piątek nowym zawodnikiem SSC Napoli. 21-latek, który do tej pory występował w Lille, podpisał z włoskim klubem pięcioletni kontrakt.

Czytaj dalej…

Finalizacja transferu kończy tym samym wielotygodniowe negocjacje w jego sprawie. O ile oba kluby nie miały większego problemu z uzyskaniem porozumienia, to trudniejszym zadaniem dla Napoli było przekonanie samego piłkarza. Osimhen miał bowiem duże wątpliwości dotyczące przenosin do Włoch i związania się z klubem z Neapolu. Przedstawiciele klubu ze Stadio San Paolo starali się je rozwiać podczas niedawnej wizyty zawodnika. Najwyraźniej to się udało i Nigeryjczyk od nowego sezonu będzie bronił barw Napoli.

Oba kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transferu, ale według nieoficjalnych informacji jego kwota ma zamknąć się w 60 milionach euro z bonusami. Niewykluczone również, że do Lille przeniesie się bramkarz włoskiego zespołu Orestis Karnezis.

Osimhen następcą Milika

Wiele wskazuje na to, że Osimhen w zespole z Neapolu zastąpi reprezentanta Polski, Arkadiusza Milika. Dni polskiego napastnika w zespole ze Stadio San Paolo wydają się być policzone. Piłkarz nie godzi się bowiem na przedłużenie wygasającego w przyszłym roku kontraktu i w związku z tym ma zostać wytransferowany już podczas letniego okna transferowego. Najczęściej mówi się o jego przenosinach do Juventusu, choć na razie oba kluby nie doszły jeszcze w tej sprawie do porozumienia.

Nigeryjczyk podbił boiska Ligue 1

Osimhen w zespole Lille spędził tylko jeden sezon. Do francuskiego zespołu dołączył zaledwie rok temu, za 14 milionów euro z belgijskiego RSC Charleroi. Nie potrzebował jednak wiele czasu, aby zaadaptować się w nowej drużynie, której stał się jednym z liderów. W zakończonym sezonie rozegrał w jej barwach 38 meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 18 bramek i notując sześć asyst.

Komentarze