Orsolini kluczem w planach transferowych Starej Damy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Riccardo Orsolini pozwoli Juventusowi na pozyskanie Federico Chiesy lub Nicolo Zaniolo. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze Tuttosport, którzy poinformowali, że klub z Turynu chcę dołączyć tego zawodnika do swojej oferty transferowej.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że Riccardo Orsolini gra aktualnie w Bolonii. Na Stadio Renato Dall’Ara jest on jednak tylko wypożyczony z Juventusu, któremu, nawet w przypadku wykupienia zawodnika, przysługuję prawo odkupu za 14 milionów euro.

Według dziennika Tuttosport Stara Dama zdecyduje się, żeby Orsolini wrócił do Turynu, aby następnie sprzedać go do Fiorentiny lub Romy. W obu przypadkach chodziłoby o dołączenie tego piłkarza to oferty transferowej, tak aby zmniejszyć cenę za Nicolo Zaniolo bądź Federido Chiesę.

Szacuje się bowiem, że zarówno w jednym jak i drugim przypadku koszt pozyskania piłkarza wynosiłby nawet 70 milionów euro. Wyżej wymienieni zawodnicy są także na listach życzeń takich klubów jak m.in. Bayern, Inter Mediolan, AC Milan czy Manchester United. Stara Dama musi więc liczyć się z dużym wydatkiem jeśli chce wzmocnić nimi swój skład i wyprzedzić inne drużyny w tym transferowym wyścigu.

Komentarze