Milan z pierwszym wzmocnieniem, zwiększy siłę ognia

Divock Origi
Divock Origi PressFocus

Divock Origi w najbliższych dniach oficjalnie zostanie zawodnikiem AC Milan. Kontrakt Belga z Liverpoolem wygasa z końcem czerwca, więc trafił do mistrzów Włoch jako wolny agent.

  • Divock Origi zostanie piłkarzem AC Milan
  • Belg ma podpisać wieloletni kontrakt; jeszcze w kwietniu informowano o umowie wiążącej na trzy sezony
  • Napastnik będzie pierwszym letnim wzmocnieniem mistrzów Włoch

Origi wzmocnieniem mistrzów Włoch

Dobiegły końca negocjacje Divocka Origiego na temat przyszłości. Napastnik, którego kontrakt z Liverpoolem wygaśnie w czwartek, podpisze umowę z AC Milan.

Rossoneri negocjowali z zawodnikiem od wielu miesięcy. Już w kwietniu włoskie media informowały o osiągnięciu pełnego porozumienia między obiema stronami. Ponoć 27-latek zaakceptował ofertę w wysokości 3,5 miliona euro netto rocznie. To mniej, niż inkasował w Liverpoolu, ale więcej niż wynosiła pierwsza propozycja mediolańczyków. Nowy kontrakt ma obowiązywać przez najbliższe trzy sezony.

Reprezentant Belgii poszukuje regularnej gry, a tej nie zaznał w minionej kampanii. Dla Liverpoolu nie przekroczył granicy 600 minut. Tym istotniejszy wydaje się fakt, że w tym czasie zanotował sześć bramek i cztery asysty na wszystkich frontach. Świeżo koronowani mistrzowie Włoch liczą, że nowy nabytek dogada się na boisku z Rafaelem Leao i stworzy z nim zabójczy duet.

Fabrizio Romano donosi, że od oficjalnego ogłoszenia przenosin Origiego dzielą piłkarza już jedynie testy medyczne. Napastnik odrzucił dla Rossonerich oferty z Anglii, Niemiec i Hiszpanii.

Komentarze

Comments 2 comments