Milan gotowy rozstać się z nieskutecznym napastnikiem

Divock Origi
Divock Origi Pressfocus

Milan pozyskał latem Divocka Origiego na zasadzie transferu bezgotówkowego, jednak napastnik nie sprawdził się w ekipie mistrza Włoch. Belg strzelił w tym sezonie zaledwie dwie bramki. Daniele Longo przekazał, że klub gotowy jest latem sprzedać snajpera. 

  • Latem Milan pozyskał za darmo Divocka Origiego
  • Belg nie odnajduje się w nowym klubie i strzelił tylko dwie bramki
  • Rossoneri w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty sprzedadzą go już latem

Divock Origi nie odnalazł się w Milanie

Wraz z końcem sezonu 2021/22 wygasał kontrakt Divocka Origiego z Liverpoolem i Belg mógł zmienić pracodawcę. Postawić na niego postanowił Milan, który podpisał z napastnikiem czteroletnią umowę. Inwestycja w 27-latka nie okazała się jednak opłacalna. 

Origi od początku sezonu ma problem z odnalezieniem się w nowym klubie i przegrywa rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie. Belg w 25 meczach strzelił zaledwie dwa gole, choć odnotować należy, że w większości meczów meldował się na boisku z ławki rezerwowych. 

Daniele Longo poinformował, że Milan gotowy jest rozstać się zaledwie po jednym sezonie z napastnikiem. Jeśli do klubu wpłynie oferta zbliżona do 15 milionów euro, Rossoneri bez wahania sprzedadzą go. Problem tym, że wobec słabej formy 27-latka może być trudno o znalezienie kupców. Aktualna wartość rynkowa Origiego wynosi zaledwie 8 milionów euro. 

Władze mistrza Włoch wierzą mimo wszystko, że uda się znaleźć w trakcie letniego okienka transferowego kupca na Belga, który pobiera pensję w wysokości 4 milionów euro rocznie.

Przeczytaj: Napastnik latem odejdzie z Milanu? Czas na kluczowe rozmowy

Komentarze