Optymizm w Neapolu w kwestii apelacji. “Jesteśmy ofiarą”

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. PressFocus

Prawnik włoskiego Napoli Mattia Grassani jest przekonany, że kara walkowera oraz odjęcia jednego punktu nałożona na klub za niestawienie się na ligowe spotkanie z Juventusem zostanie anulowana. W poniedziałek rozpatrywane było odwołanie złożone przez klub z Neapolu, ale ostateczny werdykt w tej sprawie nie zapadł. Według Sky Sport Italia można spodziewać się go dopiero za kilka dni.

Czytaj dalej…

Kara na Napoli nałożona została po tym, jak drużyna nie pojawiła się w Turynie, gdzie 4 października miała rozegrać ligowe spotkanie z Juventusem. Drużyna Gennaro Gattuso nie udała się na to spotkanie, po tym jak dwóch zawodników w drużynie uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Klub cały czas podkreśla, że zespół nie otrzymał zgody na wyjazd od lokalnych służb sanitarnych (ASL).

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) nie zgodziła się jednak z wyjaśnieniami klubu i uznała, że Napoli dopuściło się złamania protokołu koronwirusowego. Karą był walkower i odjęcie jednego punktu. Klub, czego można było się spodziewać złożył w tej sprawie odwołanie, które było rozpatrywane podczas poniedziałkowej rozprawy.

Napoli walczy o sprawiedliwość

Choć na werdykt trzeba będzie jeszcze poczekać, to w Napoli panuje optymizm. – To była bardzo długa rozprawa, bardzo długa. Nie pamiętam żadnej innej o podobnym czasie trwania. Rozprawa była zadowalająca. Włożyliśmy nasze serce i duszę w to, aby wyjaśnić, że mecze powinny być rozstrzygane na boisku – powiedział Mattia Grassani w rozmowie z Radio Kiss Kiss.

– Żaden inny mecz nie zakończył się domyślnie porażką 0:3 i odjęciem punktu. Zdanie ASL było kluczowe dla wielu innych klubów, które miały do czynienia z podobnymi sytuacjami. To był dominujący temat. Była to bardzo wymagająca rozprawa, było umawianych wiele problemów. Wynikiem oceny tego wszystkiego będzie również wiarygodność systemu sportowego – kontynuował.

W trakcie rozprawy głos zabrał również prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis. Czego dotyczyło jego przemówienie? – Dotknęło ono wartości i kwestii takich jak sprawiedliwość sportowa. Napoli jest ofiarą zbrodni, a nie jej autorem. Piłka nożna nie może żyć ponad społeczeństwem. Prezydent De Laurentiis zwrócił się prosto do serc sędziów, omawiał ważne kwestie, takie jak prawo do zdrowia publicznego. Apelacja, naszym zdaniem, ma duże szanse zakończyć się w pozytywny sposób dla Napoli – dodał Grassani.

Komentarze