Opóźniona konsultacja Pogby. Francuz marzy o mundialu

Paul Pogba
Paul Pogba Pressfocus

Paul Pogba doznał kontuzji podczas przygotować z drużyną w USA. Francuz chce uniknąć operacji, co budzi niepokój Juventusu.

  • Pewne jest, że Paul Pogba opuści początek sezonu w Serie A
  • Nie wiadomo jak długo Juventus będzie musiał radzić sobie bez kontuzjowanej gwiazdy
  • Francuz ma dzisiaj kluczową konsultację w Lyonie, po której podjęta będzie decyzja o metodzie leczenia

Kluczowa wizyta w Lyonie

Paul Pogba tego lata spełnił marzenie wielu fanów Juventusu. Francuz wrócił do klubu po sześciu latach reprezentowania Manchesteru United. W Turynie liczyli, że pomocnik pomoże drużynie odzyskać mistrzostwo Włoch. Teraz wokół Bianconerich humor nie jest już tak dobry.

Pogba nie zdążył nawet zadebiutować w oficjalnym meczu Juventusu, a już ma problem ze zdrowiem i to dość poważny. Francuz doznał urazu dziesięć dni temu podczas obozu przygotowawczego z drużyną w USA. Piłkarz przedwcześnie opuścił zespól, ponieważ leczenia wymaga jego łąkotka poboczna w prawym kolanie.

Informacje o stanie zdrowia Pogby od początku budziły niepokój Juventusu. Nie należy wykluczać, że Francuz będzie musiał przejść operację. Taki scenariusz sprawiłby, że pomocnika na boisku zobaczylibyśmy dopiero w 2023 roku. Pogba nie dopuszcza do siebie myśli o czymś takim, ponieważ wtedy przegapiłby mundial w Katarze.

Pomocnikowi Juventusu bardzo zależy na zagraniu z kadrą w mistrzostwach świata. Wobec tego skłania się on do leczenia zachowawczego. Wiąże się ono z przerwą rzędu 40-60 dni, ale nie gwarantuje, że uraz został wyleczony definitywnie i nie dojdzie do podobnej kontuzji. Pogba w poniedziałek miał mieć w Lyonie konsultację u specjalisty, który operował rok temu Zlatana Ibrahimovicia. Została ona przełożona na wtorek.

Czytaj także: Awaryjny transfer Juventusu? Na celowniku dwóch pomocników

Komentarze

Comments 2 comments