Inter może wymienić się z FC Barceloną pomocnikami

Franck Kessie
Franck Kessie Pressfocus

Franck Kessie okazał się całkowitym niewypałem transferowym, a FC Barcelona szuka już okazji, żeby się go pozbyć. Gerard Romero przekazał, że w grę wchodzi wymiana zawodników z Interem Mediolan. Do Barcy powędrowałby Marcelo Brozovic, a Nerazzurri zyskaliby Iworyjczyka. Takie rozwiązanie zaproponowali obu stronom pośrednicy.

  • FC Barcelona myśli już nad pozbyciem się Francka Kessie
  • Gerard Romero poinformował, że między Barcą i Interem może dojść do wymiany graczy
  • Dumę Katalonii miałby zasilić w jej ramach Marcelo Brozovic, a do Interu trafiłby Kessie

Franck Kessie może zaliczyć szybki powrót do Serie A

FC Barcelona czuła, że robi dobrą inwestycję, sprowadzając latem za darmo Francka Kessie. Włodarze Dumy Katalonii nie spodziewali się jednak, ze Iworyjczyk będzie miał tak duże problemy z przystosowaniem się do gry w nowym klubie. Pomocnik na boisku wygląda na ciało obce, a sztab szkoleniowy nie jest w stanie wykorzystać jego potencjału.

Kessie jest kompletnie bez formy, a Barca zaledwie pół roku po sprowadzeniu go, już myśli nad sprzedażą. Pomocnik na brak ofert narzekać nie może. W ostatnich dniach Tottenham zwrócił się do Blaugrany z propozycją wykupienia 25-latka za 15 milionów euro. Została ona jednak odrzucona. 

Gerard Romero poinformował, że pojawiła się możliwość wymiany zawodników między FC Barceloną i Interem Mediolan. Według dziennikarza pośrednicy zaproponowali, żeby do Dumy Katalonii powędrował Marcelo Brozovic, a w jego miejsce ekipę Nerazzurrich zasiliłby Kessie. Chorwat mógłby w ekipie Xaviego zastąpić Sergio Busquetsa, któremu latem wygaśnie kontrakt. 

Na ten moment wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby Inter miał się zgodzić na taką wymianę. Brozovic jest ważnym elementem drużyny Simone Inzaghiego, a klub nie planuje pozbywać się Chorwata. 

Czytaj też: Cel transferowy Interu wybrał Bayern

Komentarze