Milan szuka następcy Kessiego w Danii

AC Milan
AC Milan PressFocus

Według informacji przekazywanych przez włoskie media AC Milan wysłał ofertę FC Midtjylland za pomocnika Raphaela Onyediki. Rossoneri wciąż poszukują następcy Francka Kessiego.

  • Milan wciąż nie znalazł następcy Kessiego
  • Według Di Marzio rossoneri wysłał ofertę FC Midtjylland za pomocnika Raphaela Onyediki
  • Obecnie rozbieżności w kwocie transferu są spore i wymagane są dalsze negocjacje

Raphael Onyedika na liście życzeń Milanu

Franck Kessie nie chciał przedłużyć kontraktu z Milanem. Mimo kilku prób rossonerich, pomocnik postanowił zmienić otoczenia i tego lata na zasadzie wolnego transferu dołączył do FC Barcelony.

Milan przez dłuższy czas był łączony z transferem Renato Sanchesa. Rossoneri uzgodnili kwotę odstępnego z Lille, a także według mediów osiągnęli porozumienie z Portugalczykiem. Potem jednak do gry weszło Paris Saint-Germain i zawodnik zmienił zdanie. Ekipa z San Siro została na lodzie i musiała poszukać alternatyw.

Jak donosi Gianluca Di Marzio, Milan zaoferował 4 miliony euro plus bonusy duńskiemu Midtjylland za pomocnika Onyediki. Duńczycy żądają jednak około dziesięciu milionów euro za swojego gracza, dlatego potrzebne będą dalsze negocjacje.

Rossoneri są pod wrażeniem talentu 21-letniego Nigeryjczyka, dlatego będą chcieli szybko sfinalizować rozmowy. Klub z Mediolanu traktuje ten ruch jako przede wszystkim inwestycję w przyszłość. Ich zdaniem Onyedika ma potencjał, aby w kolejnych latach mocno się rozwinąć i stać się kluczowym zawodnikiem.

W zeszłym sezonie Onyedika wystąpił we wszystkich rozgrywkach w barwach Midtjylland w 48 spotkaniach, łącznie przebywając na murawie przez 4086 minut. W tym czasie strzelił cztery gole, zaliczył trzy asysty i zgarnął 15 żółtych kartek, odgrywając kluczową rolę w swoim zespole.

Zobacz również: Skriniar wciąż łączony z francuskim gigantem

Komentarze

Na temat “Milan szuka następcy Kessiego w Danii