“Moja historia z Kamerunem dobiegła końca”

Andre Onana
Andre Onana fot. PressFocus

Andre Onana w wieku zaledwie 26 lat ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Zawodnik jest zdecydowany na to, aby skupić się na grze w klubie.

  • Andre Onana zakończył karierę reprezentacyjną
  • Zawodnik ogłosił swoją decyzję w wieku 26 lat
  • Bramkarz będzie mógł skupić się w najbliższym czasie na występach w Interze Mediolan

Onana zakończył karierę reprezentacyjną w wieku zaledwie 26 lat

Andre Onana dał się zapamiętać na ostatnim mundialu z tego, że został wyrzucony z kadry z powodu kłótni z Robertem Songiem. Była ona następstwem różnicy zdań na temat kwestii taktycznych.

Bramkarz Interu Mediolan na mistrzostwach świata w Katarze zagrał ze Szwajcarią, ale już w drugim meczu przeciwko Serbii nie wystąpił, podobnie jak w starciu z Brazylią. Onana potwierdził za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że kończy przygodę z reprezentacją Kamerunu.

“Każda historia ma swój koniec i moja historia z reprezentacją Kamerunu dobiegła końca” – napisał zawodnik na swoim profilu na Twitterze.

“Zawodnicy przychodzą i odchodzą, nazwiska są ulotne, ale Kamerun pozostaje wieczny, podobnie jak moja miłość do drużyny narodowej i naszych kibiców, którzy zawsze nas wspierali, bez względu na to, jak trudny był moment” – czytamy dalej.

“Moje uczucia nigdy się nie zmienią, moje serce Kamerunu będzie nadal bić i gdziekolwiek się udam, zawsze będę walczył o to, by flaga Kamerunu wznosiła się jak najwyżej” – zaznaczył Onana.

Kameruński bramkarz w reprezentacji Kamerunu zadebiutował we wrześniu 2016 roku. Rozegrał w drużynie narodowej 34 mecze.

Onana aktualnie broni barw Interu Mediolan, do którego trafił na zasadzie wolnego transferu z Ajaxu. W tej kampanii zawodnik wystąpił w 13 meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Stracił 16 bramek, z kolei w pięciu meczach zachował czyste konto.

Czytaj więcej: Czołowy bramkarz MŚ 2022 przymierzany do Interu

Komentarze