Ogromna klauzula wykupu w nowej umowie. Milan łatwo nie odda gwiazdora

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Lada moment Rafael Leao podpisze nowy kontrakt z Milanem, który będzie obowiązywał do 2028 roku. W umowie pojawi się również klauzula wykupu na poziomie aż 175 milionów euro.

  • Przyszłość Rafaela Leao jest na San Siro
  • Niebawem Portugalczyk przedłuży kontrakt z Milanem do 2028 roku
  • Klauzula wykupu w jego umowie wyniesie aż 175 milionów euro

Leao nigdzie się nie wybiera

Od kilku miesięcy trwały negocjacje kontraktowe między Rafaelem Leao a władzami Milanu. Portugalczyk traktowany jest jako absolutna gwiazda klubu i jeden z najlepszych piłkarzy całej Serie A, dlatego interesowały się nim same europejskie potęgi.

Rossoneri byli postawieni pod ścianą. Przedłużenie umowy było dla nich jedyną szansą na zatrzymanie skrzydłowego na dłużej. W pewnym momencie w rozmowach nastąpił przełom, a kontynuowanie współpracy stało się zdecydowanie bardziej prawdopodobne.

W tej sprawie nie zdarzy się już nic niespodziewanego. Lada moment Leao przedłuży kontrakt z Milanem do połowy 2028 roku. Na jego mocy zarobi 5 milionów euro za sezon gry plus atrakcyjne bonusy.

Co więcej, ściągnięcie Leao będzie dla innych klubów teraz zdecydowanie trudniejsze. W nowej umowie pojawi się klauzula wykupu na poziomie aż 175 milionów euro. Do tej pory włoski gigant oczekiwał kwoty w okolicach 100 milionów euro. Wiele wskazuje więc na to, że Portugalczyk prędko nie wyniesie się z San Siro.

Zobacz również: Czy król znowu okaże się nagi?

Komentarze