Oficjalnie: Włosi 4 maja łagodzą obostrzenia

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Po ogłoszeniu przez premiera włoskiego rządu Giuseppe Contego zluzowania obostrzeń od 4 maja, kluby Serie A mogą zacząć przygotowywał się do rozpoczęcia treningów w grupach od 18 maja oraz do powrotu do gry 2 czerwca.

Czytaj dalej…

Już od 4 maja możliwy będzie powrót do indywidualnych treningów lub przynajmniej przy zachowaniu wytycznych dotyczących dystansu społecznego (jeden metr w przypadku chodzenia oraz dwa metry w przypadku biegania). Oznacza to, że zespoły będą mogły trenować w bardzo małych grupach, które zachowywać będą dystans.

Kolejny etap miałby nastąpić 18 maja, kiedy drużyny mogłoby powrócić do treningów w grupach i rozpocząć prawdziwe przygotowania do wznowienia sezonu. W tym czasie zawodnicy będą również poddawani rygorystycznym testom, zarówno poprzez wymazy jak i badania krwi, a także skoszarowani na kilka tygodni w ośrodkach treningowych.

Trzeci etap miałby zostać uruchomiony 2 czerwca. Wówczas możliwe byłoby rozgrywanie meczów bez udziału publiczności. Gdyby rozgrywki zostały wznowione od 2 do 10 czerwca, sezon Serie A zostałby dokończony do 15-30 lipca, biorąc pod uwagę rozgrywanie dwóch spotkań w tygodniu.

Komentarze