Oficjalnie: Smalling w Romie, Defrel w Sassuolo

Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

Nowym zawodnikiem AS Romy został w piątek Chris Smalling. Anglik trafi do ekipy z Wiecznego Miasta na roczne wypożyczenie. Tymczasem do US Sassuolo odesłany został z powrotem Greogoire Defrel, czytamy na łamach Football Italia.

Czytaj dalej…

Za wypożyczenie Smallinga działacze rzymian zadeklarowali się zapłacić trzy miliony euro. Warto zaznaczyć, że w umowie obrońcy nie została wpisana opcja transferu definitywnego.

Przypomnijmy, że 29-latek dołączył do Czerwonych Diabłów w 2010 roku, notując w ekipie z Old Trafford ponad 300 meczów. Smalling z Man Utd wygrał dwa razy mistrzostwo Anglii, dwa puchary krajowe i Ligę Europy.

W szeregach stołecznej drużyny nowy nabytek Wilków ma wypełnić lukę po Kostasie Manolasie sprzedanym tego lata do SSC Napoli.

Tymczasem w przypadku Francuza Defrela sytuacja wygląda tak, że zawodnik trafił do ekipy z regionu Emilia-Romania także na roczne wypożyczenie, kosztujące trzy miliony euro, niemniej Sassuolo zapewniło sobie możliwość wykupienia 28-latka za dziewięć milionów euro.

Komentarze