Poznaliśmy następcę Luciano Spallettiego. Zaskakujący wybór Aurelio De Laurentiisa

Rudi Garcia
Rudi Garcia PressFocus

Napoli w czwartkowy wieczór przedstawiło kibicom szkoleniowca, który przejmie schedę po Luciano Spallettim. Został nim Rudi Garcia, który wcześniej nie był łączony z pracą w zespole mistrza Włoch. Aurelio De Laurentiis trzymał w tajemnicy tę zaskakującą decyzję.

  • Napoli w czwartkowy wieczór przedstawiło nowego szkoleniowca
  • Schedę po Luciano Spallettim przejmie Rudi Garcia
  • To zaskakujący wybór Aurelio De Laurentiisa

Oficjalnie: Rudi Garcia nowym szkoleniowcem Napoli!

Napoli za pośrednictwem mediów społecznościowych w czwartkowy wieczór przedstawiło nowego trenera, który zastąpi na tym stanowisku Luciano Spallettiego. Został nim Rudi Garcia, który poprzednio pracował w Arabii Saudyjskiej. Mistrzowie Włoch podjęli zaskakujący wybór, bowiem Francuz wcześniej nie był łączony z drużyną.

Rudi Garcia w przeszłości miał okazję pracować na Półwyspie Apenińskim. W latach 2013-2016 zasiadał za sterami AS Romy, którą poprowadził w 118 spotkaniach. 61 z nich zakończyło się zwycięstwem “Giallorossich”, padło 34 remisy, a także ponieśli 23 porażki. Przez kibiców stołecznego klubu jest miło wspominany, choć jego końcówka przygody trenerskiej w Rzymie nie była udana.

Teraz francuski szkoleniowiec stoi przed bardzo trudnym wyzwaniem, bowiem obejmuje zespół mistrza Włoch. Z pewnością będzie musiał się zmierzyć z presją ze strony fanów Napoli, którzy pragną kontynuowania projektu Luciano Spallettiego.

Sprawdź także: Utalentowany skrzydłowy Lazio zasili szeregi Milanu?

Komentarze