Oficjalnie: Milan w rękach Chińczyków!

Sprzedaż i przejęcie AC Milanu przez nowych właścicieli w końcu doszło do skutku. Tym samym po 31 latach właścicielem klubu z Lombardii przestał być Silvio Berlusconi. Władze w Milanie przejął chiński biznesmen Yonghong Li, stojący na czele Rossoneri Investment Lux.

Czytaj dalej…

Od kilku dni na Półwyspie Apenińskim tematem numer jeden było przejęcie mediolańskiego przez nowe władze. W końcu finalizacja rozmów doszło do skutku, co potwierdza specjalny komunikat ze strony klubu z miasta mody.

“Sfinalizowano  sprzedaż 99,9 procenta udziałów w klubie należących do Fininvest na rzecz Rossoneri Sport Investment Lux.

Dzisiejsze podpisanie dokumentów będące finalizacją negocjacji jest jednoznaczne z tym, że w życie wchodzi umowa zawarta piątego sierpnia 2016 roku, a następnie uaktualniona 24 marca 2017 roku, pomiędzy dyrektorem generalnym Fininvest, Danilo Pellegrino, oraz Hanem Li, reprezentantem Rossoneri Sport Investment Lux.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami szczegóły umowy nie uległy zmianie, więc obie strony uzgodniły, że łączna wycena wyniesienia 740 milionów. Jest to kwota podana wraz ze zobowiązaniami na dzień 30 czerwca 2016 roku, które wynoszą łącznie 220 milionów euro. W ramach tek sumy należy dołączyć także 90 milionów euro przelane przez konsorcjum na rzecz AC Milan od 1 lipca 2016 do dzisiaj” – czytamy w oświadczeniu.

Tymczasem w piątek okaże się, kto będzie zajmował konkretne stanowiska. Wiadomo, że z klubem z Mediolanu żegna się Adriano Galliani, który przestanie być dyrektorem generalnym Rossonerich.


Komentarze