Oficjalnie: Juventus ponownie wypożyczył Douglasa Costę

Douglas Costa
Douglas Costa fot. PressFocus

Douglas Costa zgodnie z medialnymi doniesieniami po tym, jak wrócił do Juventusu z wypożyczenia z Bayernu Monachium, rozstał się znów z klubem. Ekipa z Turynu w oficjalnym komunikacie potwierdził, że Brazylijczyk został wypożyczony do Gremio.

Douglas Costa żegna się z Juve

Douglas Costa do ekipy z Ameryki Południowej trafił na roczne wypożyczenie. W związku z tym zawodnik będzie bronił barw Gremio do końca swojej umowy ze Starą Dama, która wygasa z końcem czerwca 2022 roku.

“Juventus oficjalnie informuje, że wypożyczenie Douglasa Costy do Gremio stało się faktem. Brazylijczyk, broniący barw Juventusu od 2017 roku, a ostatnio Bayernu Monachium, będzie grał w drużynie z Porto Alegre do końca czerwca 2022 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie przedstawiciela Serie A.

Douglas Costa to 31-krotny reprezentant Brazylii, który w szeregach Juventusu wystąpił łącznie w 103 spotkaniach, zdobywając w nich 10 bramek. Ponadto na koncie skrzydłowego znalazło się 21 asyst. Aktualnie piłkarz leczy kontuzję. Douglas Costa będąc zawodnikiem Bianconerich, wygrał trzykrotnie mistrzostwo Serie A, raz Puchar Włoch i raz Superpuchar Włoch.

Douglas Costa, zanim został zawodnikiem Juventusu, to grał z powodzeniem w Bayernie. Wcześniej występował natomiast w Szachtarze Donieck, z którego tak naprawdę wypłynął na szerokie wody. Piłkarz w trakcie swojej piłkarskiej kariery wywalczył jak na razie 23 trofea. Wszystko sukcesy piłkarzy zostały osiągnięte na Starym Kontynencie. Zawodnik w Europie grał od 2010 roku.

Komentarze

Na temat “Oficjalnie: Juventus ponownie wypożyczył Douglasa Costę