Oficjalnie: Juventus FC także poza Superligą

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC Piłkarze Juventusu FC

Juventus FC opublikował na swojej stronie oficjalnie oświadczenie w sprawie Superligi. Klub z Turynu zakomunikował w nim jednocześnie, że Superliga w obecnej formie nie ma szans na realizację. Tym samym wziąć mają trwać prace nad poprawieniem projektu.

Juve pogodziło się z losem

Juventus FC to kolejny z 12 współtwórców nowych rozgrywek, który opublikował oświadczenie. Klub z Turynu dał jedocześnie do zrozumienia, że na razie temat Superligi został zawieszony.

Stara Dama była jedną z tych ekip, które najbardziej zabiegały o stworzenie komercyjnej konkurencji dla Ligi Mistrzów. Jedną z osób, która stała na czele projektu, był prezydent Juventusu Andrea Agnelli.

Oficjalny komunikat Juventusu ws. Superligi

“Juventus nalega, aby kluby, które wycofały się z Superligi, nie finalizowały jeszcze niezbędnych procedur, dotyczących wycofania się z projektu, który nie może zostać wdrożony w życie w pierwotnie wymyślonej formie” – czytamy w oświadczeniu klubu Serie A.

“W nawiązaniu do komunikatu prasowego opublikowanego przez Juventus Football Club w dniu 19 kwietnia 2021 roku, dotyczącego proponowanego utworzenia Superligi i wynikającej z tego debaty publicznej, emitent wyjaśnia, że ​​ma być świadomy prośby i zamiarów wyrażonych w inny sposób przez niektóre kluby. Wycofuje się z tego projektu, mimo że niezbędne procedury przewidziane w porozumieniu między klubami nie zostały zakończone” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

“W tym kontekście, chociaż Juventus pozostaje przekonany o słuszności założeń sportowych, handlowych i prawnych projektu, uważa, że ​​obecnie istnieją ograniczone szanse na ukończenie go w pierwotnie zaplanowanej formie. Juventus nadal angażuje się w tworzenie długoterminowej wartości dla Spółki i całej branży piłkarskiej” – podsumowano w komunikacie.

Komentarze

Comments 9 comments

… na temat powstania Premier League w 1992r. 🙂 Zmiany czasem muszą boleć. Ciekawe jak UEFA spojrzy na to “zawieszenie” zamiast wycofania. Zgaduję, że nie wystawi Juve, Realowi i innym takiej laurki jak dla City i PSG, które są dobrem futbolu 🙂

Oczywiście, wzytsko rozbija się o kasę, UEFA jest skorumpowana m, FIFA także, a kasa powinna abyc rozdzielna uczciwie, ale jak słyszę bzdurę o jakiś młodych, którzy nie interesują się piłka to się śmieje 😁, 4 mld ludzi na świecie oglada piłkę nożną, to co on gada jakieś bzdury o jakiś młodych osobach, chyba nie jest tak źle skoro połowa globu oglada te rozgrywki

“Jestem przekonany o pięknie tego projektu, ale nie sądzę, aby nadal mógł wystartować. Nie powiem, ile klubów skontaktowało się ze mną w ciągu zaledwie 24 godzin, pytając, co mogą zrobić aby do niego dołączyć” – powiedział Agnelli. Myślisz, że ADL klęczał na jego wycieraczce?

Po co zadajesz mi pytanie skoro jestem nudny, żenujący i nie obchodzi Cię moje zdanie?
——-
Z grzeczności Ci odpowiem.
Reputacja Agnelliego legła w gruzach. Ośmieszył się niesłychanie. Wyszedł na kombinatora, oszusta, osobę niegodną zaufania. To postać zupełnie skompromitowana i teraz może sobie mówić do woli co chce, a i tak zwykły kibic będzie na niego patrzył z politowaniem. Nikt mu nie uwierzy. Wątpię aby utrzymał fotel prezydenta Juve.
Dla De Laurentiisa A. Agnelli jest młodym chłystkiem i JEŚLI JUŻ miałby rozmawiać w sprawie Superligi to prędzej zrobiłby to u źródła z F. Perezem, który jest prawie rówieśnikiem ADL. Znają się doskonale od czasów zakupu z Realu: Higuaina, Albiola, Callejona oraz meczów Napoli-Real w LM.
Na sugestie dziennikarzy o rzekomych nocnych kontaktach emisariuszy banku JP Morgan z ADL w sprawie Superligi ten na twitterze zamieścił wpis: “Czy w nocy dzwonił do mnie JP… kto? W nocy spałem.”

“Jestem nudny, żenujący i nie obchodzi Cię moje zdanie” – wszystko się zgadza, ale dzięki temu, że odpowiadasz równiesz na pytania retoryczne poznaliśmy kolejną złotą myśl – Agnelli jest dla ADL chłystkiem, bo ten rozmawia tylko z rówieśnikami. Trochę jak w przedszkolu.

@Monochaotyczny
Rozumiem. Ciężko przeżyłeś niepowodzenie bubla pod nazwą Superliga i odłączyło Ci prąd. Czytasz mono, myślisz mono, … Baw się w swoją zabawę sam. Zdrowia i powodzenia życzę.

Ktoś poszedł na skróty. Kluby wskazane w komunikacie założycielskim nie były najwyrażniej gotowe na autorytarną deklarację, która je zaskoczyła. Rzesze fanów w Anglii przypomniały natychmiast o hierarchii przy takich decyzjach.
Ultrasi Juventusu poprosili pod stadionem jednoznacznie Agnellego by nie działał na szkodę wizerunku klubu: “Naszą historią nie wolno frymarczyć i ją komercjalizować. Jesteśmy Juventusem. Nie dla SuperLigi. Wstydż się”.
Niesportową naturę tego przeszczepu amerykańskiej show-kultury wypunktował Guardiola: ” Gdy nie ma znaczenia czy przegrasz- to nie jest sport”.