Oficjalnie: holenderski talent van de Looi dołącza do Bresci

Serie B
Serie B Serie B

Tom van de Looi został nowym piłkarzem Bresci. Klub oficjalnie ogłosił na swojej stronie definitywny transfer. Młody holenderski pomocnik trafił do zespołu z Serie B z Groningen.

Czytaj dalej…

Młody holenderski talent – Tom van de Looi, przeszedł do tegorocznego spadkowicza Serie A – Bresci, na zasadzie transferu definitywnego. Pomocnik przez niemal całą swoją dotychczasową karierę (począwszy od tej juniorskiej), był związany z jednym klubem – Groningen. W poprzednim sezonie został jednak wypożyczony do Nijmegen, w którym to w dziewiętnastu występach zdobył jedną bramkę, wszystko to na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii.

Dla Groningen zagrał 33 spotkania w Eredivisie w latach 2017-2019 i w tym czasie zanotował tylko jedną asystę, nie zdobywając żadnego gola. Holender występował też wielokrotnie w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Zliczając wszystkie jego występy w narodowych barwach, to rozegrał ich 15, w których to strzelił dwie bramki. Był on kapitanem reprezentacji Holandii do lat 19. Jego tata Erwin van de Looi jest trenerem reprezentacji Holandii do lat 21.

Młody zawodnik udzielając swojego pierwszego wywiadu dla klubu, bardzo pozytywnie wypowiadał się o swojej nowej drużynie. Zapewnił również kibiców, że pomoże kolegom z Brescii bardzo szybko powrócić do Serie A. Pochlebnie również wypowiadał się o jego obecnym trenerze, chwaląc go za to, jak w przeszłości kierował Chievo oraz Sampdorią.

Komentarze