Oficjalnie: Fiorentina ogłosiła nazwisko nowego trenera

Piłkarze ACF Fiorentiny
Piłkarze ACF Fiorentiny fot. PressFocus

ACF Fiorentina za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że nowym trenerem drużyny został Vincenzo Italiano. 43-latek podpisał z klubem z Florencji kontrakt do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Fiorentina poinformowała o zatrudnieniu nowego trenera
  • W nowej kampanii Fioletowych poprowadzi Vincenzo Italiano
  • 43-latek związał się z nowym pracodawcą kontraktem na dwa sezony z opcją przedłużenia o rok

Bartłomiej Drągowski z nowym trenerem

ACF Fiorentina musiała znaleźć nowego trenera, na co wpływ miało rozwiązanie umowy z Gennaro Gattuso. Były trener Milanu po rozstaniu z Napoli szybko zdecydował się na zawarcie porozumienia z klubem z Florencji. Po trzech tygodniach Gattuso jednak zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z Fiorentiną, na co wpływ miała mieć różnica zdań z właścicielem klubu w sprawie polityki transferowej.

Władze klubu ze Stadio Artemio Franchi znalazły się w trudnym położeniu. Rozmowy według medialnych doniesień było prowadzone z różnymi kandydatami. Ostatecznie wybór padł na Włocha, który w ostatnim sezonie prowadził Spezię Calcio.

“Fiorentina ogłasza, że nowym trenerem pierwszej drużyny został Vincenzo Italiano. Umowa z nowym szkoleniowcem ma obowiązywać od 1 lipca 2021 roku do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia na kolejny rok” – brzmi oficjalny komunikat klubu z Florencji opublikowany na stronie internetowej.

Włoscy dziennikarze przekonują, że Fiorentina będzie musiała zapłacić byłemu klubowi Italiano milion euro. Start nowego sezonu Serie A będzie miał miejsce 22 sierpnia, a na połowę lipca zaplanowane jest losowanie terminarzu ligi włoskiej.

Czytaj więcej: Juventus oficjalnie przedłużył umowę z bramkarzem

Komentarze