Oficjalnie: Beniaminek bez trenera

Massimiliano Alvini (Cremonese)
Massimiliano Alvini (Cremonese) PressFocus

Massimiliano Alvini nie poradził sobie w roli pierwszego trenera Cremonese i pożegnał się z beniaminkiem Serie A. 52-latek został zwolniony tuż po sobotniej porażce z Monzą. Ekipa ze Stadio Giovanni Zini w tym sezonie wywalczyła tylko siedem punktów.

  • Beniaminek Serie A zwolnił trenera – Massimiliano Alvini pożegnał się z praca w Cremonese
  • Grigiorossi znajdują się w strefie spadkowej i mają na koncie tylko siedem punktów
  • Klub jeszcze nie poinformował, kto przejmie obowiązki pierwszego trenera

Zmiany konieczne w walce o utrzymanie

Cremonese w tym sezonie jeszcze nie zdołało sięgnąć po zwycięstwo. Grigiorossi mają w dorobku siedem oczek, które zgromadzili dzięki siedmiu zremisowanym spotkaniom. Po sobotniej porażce z Monzą drużyna ze Stadio Giovanni Zini do bezpiecznej lokaty traci już osiem punktów. Włodarze beniaminka postanowili zareagować i pożegnali się z dotychczasowym szkoleniowcem. Massimiliano Alvini, który przed objęciem posady w Cremonie nie miał okazji pracować w Serie A, bez wątpienia nie poradził sobie na najwyższym szczeblu.

Grigiorossi zdecydowanie lepiej radzą sobie w Pucharze Włoch, gdzie pokonali Ternanę i Modenę. W 1/8 finału Cremonese zmierzy się z Napoli. Do spotkania na Stadio Diego Armando Maradona beniaminek przystąpi już bez Alviniego. Na razie klub nie poinformował, kto przejmie obowiązki pierwszego trenera.

Komentarze