Oficjalnie: Benassi wypożyczony do Verony

Serie A
Serie A

Hellas Verona wypożyczyła z Fiorentiny Marco Benassiego. Włoski zawodnik po zakończeniu wypożyczenia, może trafić do klubu z Werony na zasadzie definitywnego transferu, gdyż klub Ivana Juricia zagwarantował sobie opcję wykupu.

Czytaj dalej…

Benassi oficjalnie zostaje nowym zawodnikiem Hellasu Verona. Włoski klub wypożyczył pomocnika od Fiorentiny z możliwością zakupienia piłkarza, po zakończeniu okresu wypożyczenia. Jest to już szóste wzmocnienie zespołu Ivana Juricia w tym sezonie. Były już zawodnik Fiorentiny miałby wypełnić lukę po Amrabacie, który to powrócił z wypożyczenia do swojego poprzedniego pracodawcy – Violi.

Marco Benassi jest zawodnikiem urodzonym w 1994 roku. Włoch trafił do Fiorentiny z Torino w sezonie 2017/2018, za kwotę 12 milinów euro. Od tej pory pomocnik rozegrał we Violi trzy sezony, występując w 95. spotkaniach, w których to zdobył 17 bramek, a pięciokrotnie był autorem ostatniego podania. W Serie A ograł się również, broniąc barw Torino. W tym klubie rozegrał 98 spotkań, zdobywając 11 bramek i notując 8 asyst. Klub i kibice pokładają w pomocniku nadzieję, że godnie zastąpi Amrabata.

Efekt domina

Fiorentina od paru dni kontaktuje się z Borja Valero. Viola bardzo by chciała, aby Hiszpan po trzech sezonach gry w Interze, powrócił do klubu, w którym spędził większość seniorskiej kariery. Jak podaje Sky Sport, Valero osiągnął już porozumienie z Fiorentiną i jest gotowy podpisać roczny kontrakt, co niewątpliwie ułatwiło Benassiemu przenosiny do Hellasu Verony. Hiszpan po przejściu testów medycznych ma powrócić do Violi, w której zagrał 212 spotkań, zdobywając przy tym 17 bramek.

Komentarze