Oficjalnie: Ante Rebic na stałe w Milanie

Ante Rebić w walce o piłkę z Paulo Dybalą
Ante Rebić w walce o piłkę z Paulo Dybalą fot. Grzegorz Wajda

Ante Rebic przeszedł na zasadzie definitywnego transferu do AC Milanu. Chorwat poprzedni rok spędził na wypożyczeniu w klubie Stefano Pioliego, a teraz włoski szkoleniowiec podjął decyzję, aby kupić napastnika.

Czytaj dalej…

AC Milan po dobrym sezonie na wypożyczeniu Ante Rebica, odkupił piłkarza z Eintrachtu Frankfurt. Chorwat został zakontraktowany do czerwca 2025 roku. Zgodnie z przewidywaniami, po wykupieniu przez Orły Andre Silvy, który występował u nich na wypożyczeniu, Milan zdecydował się na podobny ruch.

Portugalczyk i Chorwat, zamienili się zeszłego roku klubami, na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Zarówno Milan jak i Eintracht były zadowolone z postępu piłkarzy, dlatego postanowili ich wykupić. Długie negocjacje w sprawie Rebica przyniosły Rossenerim oczekiwany efekt. Kwota transferu nie jest jeszcze znana, aczkolwiek wiadomo, że dużo na kupnie Ante zarobi Fiorentina. Viola ma otrzymać za piłkarza 30-50% kwoty, za jaką Milan odkupił go od Eintrachtu.

Dobry sezon Rebica

Ante pierwszą połowę sezonu grał dosyć słabo. Dostawał mało minut na boisku, a w związku z tym zdobywał bardzo mało bramek. Dopiero od nowego roku jego gra zaczęła się poprawiać. Wraz z przybyciem Ibrahimovicia, Chorwat prezentował coraz lepszą dyspozycję. Do połowy stycznia nie zdobył on żadnej bramki, natomiast po roszadach w składzie, Ante dwunastokrotnie pokonał bramkarza rywali. Rebic, mając na koncie 12 goli w 30 spotkaniach, stał się najlepszym strzelcem Milanu w sezonie 2019/2020.

Komentarze