Oficjalnie: AC Milan ogłosił transfer nowego bramkarza

Mike Maignan
Mike Maignan fot. PressFocus

AC Milan poinformował, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Mike Maignan. Mistrz Francji docelowo ma być w szeregach Rossonerich następcą Gianluigiego Donnarmmy, który prawdopodobnie wkrótce rozstanie się z klubem.

  • Mike Maignan został nowym bramkarzem Milanu
  • Reprezentant Francji związał się z klubem z Serie A kontraktem do 2026 roku
  • Suma transakcji według włoskich mediów ma się zamknąć w kwocie 15 milionów euro

Milan pozyskał mistrza Francji

AC Milan przekazał do publicznej wiadomości komunikat, z którego wynika, że Francuz parafował z klubem z San Siro kontrakt na pięć lat. W związku z tym Maignan będzie reprezentował barwy ekipy z Serie A do końca czerwca 2026 roku. Suma transakcji wyniosła 13 milionów euro + dwa miliony euro bonusów, o czym informują włoscy dziennikarze.

“AC Milan z przyjemnością ogłasza podpisanie kontraktu z francuskim zawodnikiem Mike’em Maignanem z LOSC Lille. Bramkarz dołączy do klubu 1 lipca 2021 roku, podpisując kontrakt z Milanem do 30 czerwca 2026 roku. Będzie grał z numerem 16 na koszulce” – napisał klub w oświadczeniu.

“Urodzony w 3 lipca 1995 roku w Cayenne zawodnik zaczynał swoją karierę w Paris Saint-Germain. Latem 2015 przeniósł się do Lille, gdzie zaliczył 180 występów w trakcie sześciu sezonów, zdobywając tytuł mistrzowski tytuł w zakończonym właśnie sezonie. Maignan grał we wszystkich kategoriach młodzieżowych reprezentacji Francji. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował w październiku 2020 roku. Zawodnik znalazł się w 26-osobowej kadrze reprezentacji Francji na Euro 2020″ – czytamy dalej.

Maignan był bez wątpienia jedną z pierwszoplanowych postaci Lille w zakończonym sezonie. Zawodnik przyczynił się w dużym stopniu do sukcesu zespołu, którym było mistrzostwo Lilgue 1. Podopieczni Christophe’a Galtiera w pokonanym polu pozostawili przede wszystkim Paris Saint-Germain. Francuski bramkarz w trakcie kampanii 220/20201 rozegrał 48 spotkań, notując w nich 23 razy czyste konto.

Czytaj więcej: Milan potwierdził odejście Donnarummy

Komentarze

Comments 2 comments

15mln za takiego bramkarza to dobry interes. Mając na uwadze ew. prowizję Raioli (mówiło się o 20mln) i pensji dla Gigio na poziomie 10mln Milan zaoszczędził kupę kasy i pokazał, że nie zawsze klub musi być uległy. Brawo Paolo Maldini

Fajnie, że udało się tak płynnie wymienić bramkarza i (potencjalnie) nie stracić na jakości.
….
Gorzej, że Theo najprawdopodobniej będzie uciekał do P$G. Co prawda klub szukał kogoś na uzupełnienie LO, ale okazuje się, że niedługo będzie potrzeba dwóch piłkarzy na tą pozycję :/