Odriozola chętny na pozostanie we Florencji

Alvaro Odriozola
Alvaro Odriozola Pressfocus

Alvaro Odriozola odkąd dołączył do Realu Madryt nie może zagrzać miejsca w stolicy Hiszpanii. Teraz przebywa na wypożyczeniu w Fiorentinie, gdzie cieszy się regularną grą. Piłkarz spotkał się już ze sowim agentem, któremu przekazał chęć pozostania we Florencji. Najprędzej w maju oba kluby zasiądą do rozmów odnośnie transferu bocznego defensora, przekazał Nicolo Shira.

  • Alvaro Odriozola rozważa podpisanie wieloletniego kontraktu z Fiorentiną
  • Piłkarz miał już o tym rozmawiać ze swoim agentem
  • Według Nicolo Shiry, Viola i Real Madryt powinny rozpocząć negocjacje w maju

Viola na dłużej z Odriozolą?

Zimą 2020 r. Alvaro Odiorozola wybrał się na wypożyczenie do Bayernu Monachium. W Niemczech nic nie wyglądało jednak, tak jak powinno. Po sześciu miesiącach Hiszpan wrócił do Realu Madryt, gdzie znów musiał godzić się z rolą rezerwowego. Do tego był zaledwie trzecim wyborem Zidane’a na prawej obronie. Carlo Ancelotti również nie zamierzał korzystać z jego usług, dlatego 26-latek trafił do Włoch.

Odkąd zasilił Fiorentinę zagrał łącznie w 20 spotkaniach Serie A, strzelając w nich gola i asystę. Piłkarz wreszcie czuje się potrzebny, więc i część jego planów uległa zmianie. Jak twierdzi Nicolo Shira, Odriozola rozmawiał już ze swoim agentem o ewentualnym pozostaniu we Florencji na dłużej.

– “Fiorentina chciałaby podpisać umowę z Alvaro Odriozolą na stałe. Pozytywne spotkanie z agentem Beppe Bozzo w zeszłym tygodniu. Real Madryt nie zadecyduje w tej chwili o przyszłości prawego obrońcy. Zaplanowano spotkanie między dwoma klubami pod koniec maja” – przekazał Schira.

Nie ma jednak pewności czy Królewscy sprzedają Odriozolę do Fiorentiny. Dani Carvajal coraz częściej łapie kontuzje, a także ma już swoje lata. Nacho też już osiągnął pułap 30-lat, więc na prawej obronie wkrótce potrzebna będzie młoda krew. Negocjacje mają rozpocząć się w maju. Aktualnie portal Transfermarkt wycenia Hiszpana na 10 mln euro.

Fiorentina liczy się w walce o europejskie puchary. Przy dobrych wiatrach wywalczy awans do Ligi Europy. Taki aspekt na pewno skusi klub do wzmocnień. Jeżeli Piątek będzie utrzymywał aktualną dyspozycję, zapewne klub wykupi go z Herthy. Sprawa z Odriozolą jest już nieco bardziej skomplikowana, bo w umowie wypożyczenia nie ma klauzuli wykupu.

Czytaj więcej: Krzysztof Piątek wykorzystuje szansę, na którą nie zapracował

Komentarze