Prezes Atalanty zablokował transfer pomocnika

Ruslan Malinovsky
Ruslan Malinovsky Pressfocus

W ubiegłym tygodniu wszystko wskazywało na to, że Ruslan Malinowsky opuści Atalantę Bergamo na rzecz Olympique Marsylia. W czwartek na kilka godzin przed zamknięciem okienka transferowego Fabrizio Romano przekazał, że Ukrainiec pozostanie w obecnym klubie.

  • Ruslan Malinowski szykowany był latem do opuszczenia Atalanty
  • Ukrainiec miał oferty z Tottenhamu i Olympique Marsylia, ale ostatecznie zostanie w Bergamo
  • Transfer pomocnika do Ligue 1 zablokował prezydent Atalanty – Antonio Percassi

Nici z transferu Malinowskiego

Ruslan Malinowsky ma za sobą bardzo udaną kampanię w barwach Atalanty Bergamo. 29-latkiem interesowało się kilka klubów na czele z Olympique Marsylią i Tottenhamem Hotspur. Ukrainiec również po trzech latach spędzonych w Atalancie był otwarty na zmianę barwa klubowych, a Marsylczycy podjęli się negocjacji z Nerazzurri.

O negocjacjach między klubami poza Fabrizio Romano informowali również dziennikarze RMC Sport. Jako opcję do wzmocnienia kadry 29-latka postrzegał także zarząd Tottenhamu, który poszukiwał piłkarza o jego charakterystyce. W czwartek wieczorem dowiedzieliśmy się, że przenosiny Malinowskiego do któregokolwiek z zainteresowanych klubów mogą nie dojść do skutku. 

Fabrizio Romano poinformował, że prezydent Atalanty Bergamo – Antonio Percassi podjął decyzję o zablokowaniu odejścia Malinowskiego. Chciał on, żeby Ukrainiec pozostał w Bergamo, dlatego jego transfer do Olympique Marsylii nie doszedł do skutku. W tym sezonie 29-latek pojawił się na murawie w każdym z trzech pierwszych meczów ligowych i zanotował już bramkę i asystę.

Komentarze