Obrońca Valencii na radarze Interu

Mouctar Diakhaby
Mouctar Diakhaby PressFocus

Mouctar Diakhaby jest łączony z Interem Mediolan. Gwinejski obrońca miałby zastąpić Milana Skriniara, którego przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania.

  • Diakhaby znalazł się na celowniku Interu
  • Valencia chciałaby przedłużyć jego kontrakt
  • Przeprowadzka do Włoch może być kusząca dla stopera

Mouctar Diakhaby następcą Milana Skriniara?

Jak podają najnowsze raporty włoskich i hiszpańskich mediów, Mouctar Diakhaby jest bacznie obserwowany przez działaczy Interu Mediolan jako potencjalny następca Milana Skriniara. Przypomnijmy, że słowacki stoper cały czas znajduje się na radarze Paris Saint-Germain, które robi wszystko, by podpisać z nim umowę.

Kontrakt Skriniara podobnie jak zresztą Diakhaby’ego wygasa 30 czerwca 2023 roku, więc obaj piłkarze zimą są do wzięcia za stosunkowo niską kwotę, a latem nawet za darmo. “Nerazzurri” podobno mają rozpocząć rozmowy ze swoim defensorem w sprawie przedłużenia współpracy, ale nie wiadomo, czy stronom ostatecznie uda się dogadać.

Zobacz również:

Dlatego też Inter Mediolan skierował swoją uwagę na Mouctara Diakhaby’ego. Mierzący 192 cm wzrostu środkowy obrońca występuje w barwach drużyny popularnych “Nietoperzy” od lipca 2018 roku, kiedy to jako wielki talent trafił na Estadio Mestalla za 15 milionów euro z Lyonu. Wcześniej rozwój tego zawodnika obserwowała m.in. Barcelona.

Czterokrotny reprezentant Gwinei w 9 spotkaniach trwającego sezonu strzelił 2 bramki. Trener Valencii Gennaro Gattuso uważa Mouctara Diakhaby’ego za ważnego piłkarza w swoim zespole. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 8 milionów euro.

Czytaj więcej: Ribery ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery

Komentarze

Comments 4 comments

Portal “Transfermarkt” wycenia go na 8 milionów euro..

Czyli chiński bankrut może tylko pomarzyć o tak drogim i znakomitym piłkarzu jakim jest… czterokrotny reprezentant Gwinei. 😁 😁 😁 😁
Darmowy, kulawy dziad typu Acerbi, to maks na co stać chińczyka.
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Choć zawsze to niestety lepszy i droższy zawodnik od Kjera, Thiawa i Gabbi, ponieważ oni są wyceniani na całe 6 milionów euro. 😁 😁 😁 😁
Ale wszyscy wiedzą że Milanówek zbiera chrust, szrot i tanie dziadostwo.
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Jeszcze taki drobny apel aby Milanówek nie męczył darmowego, kulawego dziadka typu Ibra, ponieważ zagrał w tym sezonie już tyle spotkań, że się zaraz rozleci. 😁 😁 😁 😁
Jego aparycja, gracja i skuteczność na miarę Memlika z Jumemtusu.
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Jakim pokręconym człowiekiem trzeba być żeby sam że sobą prowadzić rozmowę w internecie. Jak czytam komentarze tego użytkownika to nawet mnie nie wkurza, ale jest przykro, że ludzie potrafią być tak samotni, nieszczęśliwi.