Obrońca Romy musi zdecydować. Ma dwie opcje

Chris Smalling
Chris Smalling Pressfocus

Roma chce, aby Chris Smalling został na Stadio Olimpico dłużej, niż przewiduje jego umowa. Anglik ma dwie możliwości odnośnie kontraktu.

  • Do 30 czerwca 2023 roku kontrakt z Romą ma Chris Smalling
  • Anglik może przedłużyć swój pobyt w stolicy Włoch o rok lub dwa
  • 33-latek musiałby zmniejszyć swoje wynagrodzenie

Smalling może przedłużyć swój pobyt w Romie

Jeszcze kilka lat temu trudno było o Anglika w Serie A. Trend pozyskania graczy z Premier League zapoczątkowała Roma. To ona bowiem sprowadziła w 2019 roku Chrisa Smallinga z Manchesteru United. Defensor początkowo był tylko wypożyczony. Spisywał się on jednak na tyle dobrze, że rzymianie podjęli decyzję o transferze definitywnym.

Smalling w koszulce Romy wystąpił już 117 razy. Anglik często popisuje się swoimi umiejętnościami strzelenia gola. Na swoim koncie ma on już dziesięć trafień, do których dołożył cztery asysty. W Rzymie cenią go także za inne atuty. Nie dziwi zatem fakt, że klub chce, aby Smalling został w stolicy Włoch dłużej, niż przewiduje jego umowa.

Aktualny kontrakt 33-latka jest ważny tylko do 30 czerwca 2023 roku. Jego pobyt zostanie automatycznie przedłużony o rok, jeżeli Smalling rozegra jeszcze sześć meczów oraz wyrazi wolę kontynuowania kariery w klubie. Anglik może też zostać w Romie do 30 czerwca 2025 roku. Wówczas musiałby jednak zgodzić się na obniżenie pensji, która wynosiłaby poniżej 3,5 miliona euro rocznie.

Czytaj także: Giganci mogą wykupić Dybalę. Roma jest przygotowana

Komentarze