Obrońca Monzy na celowniku Juventusu

Carlos Augusto
Carlos Augusto PressFocus

Według La Gazzetta dello Sport, Juventus jest zainteresowany lewym obrońcą Monzy, Carlosem Augusto, który mógłby zastąpić Alexa Sandro po zakończeniu obecnego sezonu.

  • Juventus szuka następcy Alexa Sandro
  • Na liście życzeń znalazł się Carlos Augusto
  • Obrońca Monzy rozgrywa znakomity sezon

Carlos Augusto wzbudził zainteresowanie Juventusu

Obrońca Monzy jest jednym z największych zaskoczeń tego sezonu w Serie A. Carlos Augusto ma już na swoim koncie cztery gola i trzy asysty, a należy podkreślić, że występuje w drużynie beniaminka.

Według Gazzetty, szkoleniowiec Juventusu, Massimiliano Allegri, jest wieloletnim fanem 24-latka, który zaimponował włoskiemu taktykowi jeszcze w latach 2020-21, kiedy Allegri oglądał go w akcji na boiskach Serie B.

Davide Frattesi z Sassuolo również był częścią tego zespołu i to nie przypadek, że włoski pomocnik jest również na liście życzeń Juventusu.

Carlos Augusto jest jedną z opcji Juventusu, aby zastąpić Alexa Sandro, którego kontrakt w Turynie wygasa w czerwcu. Brazylijski obrońca ma klauzulę przedłużenia kontraktu o kolejny rok, jeśli rozegra w tym sezonie 40 meczów, ale podobno zarówno on, jak i klub są gotowi rozstać się latem.

Według Gazzetty, Carlos Augusto nie jest jedynym celem Starej Damy na przyszły sezon, biorąc pod uwagę, że Alex Grimaldo był również monitorowany przez klub. Należy też wspomnieć o możliwym powrocie Andrei Cambiaso z wypożyczenia w Bolonii latem.

Zobacz również: Juventus nie zmienia planów, nie wykupi pomocnika

Komentarze