Obrażano Ibrahimovicia. Klub został ukarany

AC Milan
AC Milan PressFocus

UEFA podjęła decyzję o ukaraniu Crveny Zvezdy Belgrad za incydent rasistowski. Podczas meczu Europa League obrażono napastnika Milanu, Zlatana Ibrahimovicia.

Do zdarzenia doszło podczas rywalizacji w 1/16 finału Europa League. W Belgradzie padł remis 2:2, natomiast rewanż w Mediolanie zakończył się wynikiem 1:1. Do następnej rundy dzięki większej liczbie bramek na wyjeździe awansował AC Milan.

Rossoneri znaleźli się tak czy inaczej za burtą Europa League, bo w kolejnej rundzie ulegli w dwumeczu Manchesterowi United.

UEFA wróciła teraz do kontrowersyjnego zdarzenia z Belgradu. Mecz rozgrywano co prawda bez udziału kibiców, ale jedna z osób znajdujących się za ławką rezerwowych obrażała zasiadającego tam Zlatana Ibrahimovicia.

Mecz za zamkniętymi drzwiami

Całe zdarzenie zakwalifikowano jako incydent rasistowski. Szwedzki napastnik ma bowiem bośniackie i chorwackie korzenie.

Po przeanalizowaniu materiału dowodowego UEFA ukarała klub. Crvena Zvezda musi zapłacić 25 tysięcy euro grzywny. Ponadto kolejny pucharowy mecz tego zespołu ma zostać rozegrany za zamkniętymi drzwiami.

Dodatkowe 5 tysięcy euro grzywny to efekt nie przestrzegania restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Pracownicy Crveny nie przestrzegali na stadionie dystansu społecznego. Ponadto wpuszczono na obiekt grupę kibiców.

Komentarze