Oficjalnie: o scudetto może decydować dodatkowy mecz

AC Milan
AC Milan PressFocus

Władze Serie A oficjalnie poinformowały o zmianie przepisów we włoskiej ekstraklasie. Od przyszłego sezonu o scudetto może zdecydować dodatkowy mecz, jeśli drużyny liderujące uzyskają taką samą ilość punktów.

  • Władze Serie A zmieniają ligowe przepisy
  • Od przyszłego sezonu o mistrzostwie może zdecydować dodatkowy mecz
  • Do takiej sytuacji dojdzie w przypadku, gdy dwie drużyny zakończą rozgrywki z taką samą ilością punktów

Serie A będzie ciekawsza

Zmiana przepisów ma celu jeszcze bardziej uatrakcyjnić ligowe rozgrywki. Milan został mistrzem Włoch w minionym sezonie włoskiej ekstraklasy dzięki dwóm punktom przewagi nad Interem po wygranej 3:0 w ostatniej kolejce z Sassuolo. Jednak remis w tym spotkaniu wystarczyłby rossonerim do tytułu, ponieważ mieli lepszy bilans spotkań bezpośrednich w rywalizacjach z podopiecznymi Simone Inzaghiego. Od nowego sezonu w przypadku remisu Milanu i takiej samej ilości punktów zostanie rozegrany dodatkowy mecz.

Dodatkowy mecz ma zostać rozegrany na neutralnym terenie. O losach mistrzostwach, w przypadku braku rozstrzygnięcia w regulaminowych 90 minutach gry, ma zdecydować seria rzutów karnych.

W przypadku trzech drużyn z taką samą ilością punktów na szczycie tabeli zostanie wyodrębniona dodatkowa tabela, na podstawie której zostaną wyłonione dwie drużyny mające zmierzyć się w decydującym spotkaniu play-off.

Mistrzostwo Włoch zostało rozstrzygnięte poprzez baraż dotychczas tylko raz. Miało to miejsce w roku 1964. Bolonia pokonała wtedy Inter Mediolan na neutralnym terenie 2:0.

Zobacz również: Milan chce pozyskać reprezentanta Argentyny

Komentarze