Nowy stadion Fiorentiny ma powstać do 2023 roku

Serie A
Serie A

Właściciel ACF Fiorentiny, Rocco Commisso, oświadczył w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, że jego klub ma nadzieję przenieść się na nowy stadion do 2023 roku. Przedstawiciel ekipy z Toskanii nie ukrywa od samego początku dołączenia do Violi, że poważnie myśli o stworzeniu “nowego domu” dla Fiorentiny.

Czytaj dalej…

– Cały czas pracujemy na tej płaszczyźnie, chcąc przenieść się na nowy stadion po 48 miesiącach – mówił Commisso cytowany przez Football Italia.

– Celem klubu jest to, aby drużyna mogła zagrać na nowym stadionie we wrześniu 2023 roku – dodał właściciel Fioletowych.

– Koszty, infrastruktura i inne czynniki muszą być na odpowiednim poziomie. Chcę mieć absolutną kontrolę nad działalnością, w którą inwestuję – zaznaczył amerykański biznesmen.

Głos na temat poważnej inwestycji zabrał też burmistrz Florencji Dario Nardella. – Mamy ten sam punkt postrzegania sprawy, co Commisso. W naszych relacjach jest harmonia. Postawiliśmy sobie ten sam cel, rozpoczynając już pracę w tym kierunku – powiedział 43-latek.

Komentarze