Nowy nabytek Interu o swoim transferze. “Znalazłem to, o czym marzyłem”

Marcus Thuram
Marcus Thuram fot. Imago / Aflosport

Inter Mediolan w trakcie trwającego okna transferowego wzmocnił się w ofensywie, pozyskując Marcusa Thurama. Zawodnik w rozmowie z La Gazzetta dello Sport opowiedział o kulisach przeprowadzki do ekipy z Serie A. 25-latek jednocześnie odniósł się tego, że fani AC Milan są na niego źli.

  • Tego lata szeregi Interu Mediolan zasilił Marcus Thuram
  • Francuz w rozmowie z La Gazzetta dello Sport opowiedział o swoim transferze
  • Zawodnik odniósł się również do tego, że podpadł kibicom AC Milanu, decydując się na grę w ekipie Simone Inzaghiego

“Poczułem to na własnej skórze”

Inter Mediolan nie jest wybitnie aktywny w trakcie letniej sesji transferowej. W każdym razie ruchy kadrowe Nerazzurrich wydają się rozsądne. Marcus Thuram związał się z mediolańską ekipą umową na pięć lat.

– Znalazłem to, o czym marzyłem, zanim tu postawiłem stopę. Inter to świetny zespół, zorganizowany klub, wysokiej jakości sesje treningowe. Uwielbiam tu być – przekonywał zawodnik cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

– Piłka nożna wszędzie jest podobna, ale tutaj jest większy nacisk na aspekt taktyczny. Wiedziałem o tym wcześniej, a teraz poczułem to na własnej skórze – przekazał Thuram.

Piłkarz został też zapytany o reakcję fanów AC Milan. Wiadomo, że Rossoneri tez chcieli pozyskać Thurama.

– Kibice Milanu mogą być na mnie źli, ale nic na to nie poradzę. Każdy dokonuje wyborów i ja swój podjąłem świadomie. Nie martwię się gwizdami, które będą wymierzone we mnie. W derbach tego typu sytuacje i tak maja miejsce – rzekł Francuz.

Czytaj więcej: Inter Mediolan blisko kolejnego wzmocnienia

Komentarze