Doświadczony defensor przedłużył kontrakt z Juventusem

Mattia De Sciglio
Mattia De Sciglio Pressfocus

Juventus poinformował w czwartek o przedłużeniu kontraktu z Mattią De Sciglio. Defensor podpisał ze Starą Damą umowę do czerwca 2025 roku, a oprócz niego nowe umowy z klubem parafowali również Juan Cuadrado i Mattia Perin.

Postawa De Sciglio przekonała zarząd Juventusu

De Sciglio był istotną postacią Juventusu w zakończonym niedawno sezonie. Włoch rozegrał aż 29 spotkań, w trakcie których zanotował jedno trafienie i trzy asysty. Jego postawa usatysfakcjonowała zarząd na tyle, że postanowiono przedłużyć z nim wygasającą w czerwcu umowę. 

Klub poinformował w czwartek, że 29-latek podpisał z Juventusem nowy kontrakt, obowiązujący do czerwca 2025 roku. Jeszcze dwa sezony temu jakość Włocha była kwestionowana, a on sam miał problem z regularnymi występami. Zdecydowanie w rozwoju pomogło mu wypożyczenie do Olympique Lyonu, w którym spędził cały sezon 2020/21. 

De Sciglio broni barw Juventusu od 2017 roku. W tym czasie miał swoje wzloty i upadki, ale udało mu się uzbierać już 91 występów w barwach Starej Damy. W trakcie swojej kariery w Turynie trzykrotnie sięgał po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Włoch.

Sprawdź też: Juventus rozważa transfer z udziałem Suareza

Komentarze