Giacomo Bonaventura zdecydował o przyszłości

Giacomo Bonaventura
Giacomo Bonaventura PressFocus

Fiorentina porozumiała się z Giacomo Bonaventurą w sprawie nowej umowy. Środkowy pomocnik podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.

  • Giacomo Bonaventura zostaje we Florencji
  • 33-latek parafował nowy kontrakt
  • Będzie on ważny do 2024 roku

Giacomo Bonaventura nie rusza się z Florencji

Fiorentina za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o przedłużeniu umowy z Giacomo Bonaventurą. Środkowy pomocnik związał się z “Violą” kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia go o kolejny sezon. Poprzednie porozumienie pomiędzy stronami wygasało 30 czerwca 2023 roku.

14-krotny reprezentant Włoch jest jednym z czołowych zawodników Fiorentiny w aktualnej kampanii. 33-latek podczas obecnego sezonu rozegrał 21 meczów, strzelił 3 bramki i zaliczył 1 asystę. Pozostanie Giacomo Bonaventury na Stadio Artemio Franchi było jednym z największych priorytetów szkoleniowca “Violi” – Vincenzo Italiano.

Doświadczony piłkarz przed przeprowadzką do Florencji przez sześć lat przywdziewał koszulkę Milanu, dla którego wystąpił w 184 spotkaniach, zdobył 35 goli i zanotował 30 asyst. Wcześniej grał jeszcze dla Padovy Calcio oraz Atalanty Bergamo, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

Portal “Transfermarkt” wycenia Giacomo Bonaventurę na 2,5 miliona euro.

Komentarze