Nowy bramkarz Napoli. Czas na testy

Pierluigi Gollin & Victor Osimhen
Pierluigi Gollin & Victor Osimhen PressFocus

Napoli jest już niezwykle bliskie pozyskania nowego golkipera. Pierluigi Gollini dzisiaj przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z liderami Serie A. 27-latek będzie konkurencją dla Alexa Mereta.

  • Napoli i Fiorentina wymienią się bramkarzami
  • Do Neapolu trafi Pierluigi Gollini
  • Włoch jeszcze dzisiaj przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt

Gollini niezwykle blisko Napoli

Kilka dni temu Fabrizio Romano poinformował, że Napoli i Fiorentina wymienią się bramkarzami. Do Neapolu miał powędrować Pierluigi Gollini, a jego miejsce we Florencji miał zająć Salvatore Sirigu. Dzisiaj włoski dziennikarz zdradził, że cała transakcja jest już o krok od finalizacji i oficjalnego potwierdzenia. Golliniego czekają testy medyczne, po których podpisze umowę z Partenopeimi. 27-latek zostanie wypożyczony na Stadio Diego Armando Maradona do końca obecnego sezonu, a ekipa spod Wezuwiusza otrzyma opcję wykupu. W ramach porozumienia między klubami na Stadio Artemio Franchi trafi Sirigu.

W tym sezonie Pierluigi Gollini rozegrał zaledwie dziewięć spotkań, w tym tylko trzy w Serie A. Jednokrotny reprezentant Włoch wystąpił między innymi w starciu ze swoją przyszłą drużyną i zdołał zachować czyste konto. W Neapolu 27-latek będzie bezpośrednim zastępcą Alexa Mereta.

Komentarze