Nowi kandydaci na trenera Romy

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

W związku z tym, że z propozycji pracy w AS Romie nie skorzystali Antonio Conte i Gian Piero Gasperini, to władze klubu z Wiecznego Miasta zaczęli się rozglądać za innymi kandydaturami. Tym samym w kręgu zainteresowania władz rzymian są: Marco Giampaolo, Roberto De Zerbi, czy Gennaro Gattuso.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że w marcu z posady szkoleniowca Romy zwolniony został Eusebio Di Francesco. W jego miejsce stołeczny klub zdecydował się powierzyć funkcję trenera Claudio Ranierimu, który jednak stery nad rzymianami trzymał tylko do końca sezonu 2018/2019.

Pierwszym wyborem stołecznego klubu był były selekcjoner reprezentacji Włoch w osobie Conte, ale ten właśnie uzgodnił warunki umowy z Interem. Tymczasem nowy kontrakt z Atalantą BC ma parafować natomiast 61-latek Gasperini.

W związku z powyższym agencja informacyjna ANSA, TuttoMercatoWeb i Sky Sport Italia sugerują, że następnym na liście kandydatów na szkoleniowca Wilków jest Włoch Giampaolo, dający ostatnio do zrozumienia sternikom UC Sampdorii, że może odejść, jeśli władze nie będą dążyły do osiągnięcia czegoś więcej niż przeciętnego poziomu.

Ciekawą opcją dla Romy może być również Gattuso, który za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z AC Milanem. Chociaż Sky Sport Italia sugeruje, że Włoch może zrobić sobie w najbliższym czasie dłuższą przerwę od pracy lub spróbować swoich sił w pracy szkoleniowej poza granicami Włoch.

Innymi opcjami do objęcia sterów w stołecznym klubie są również: Roberto De Zerbi, Sinisa Mihajlovic, czy Laurent Blanc.

Komentarze