Nowi gracze trafią do Turynu. Znamy szczegóły transakcji

Nikola Vlasic
Nikola Vlasic Pressfocus

Sympatycy klubów z Turynu niedługo powinni dostać oficjalne komunikaty dotyczące transferów. Do Serie A przeniesie się dwóch jakościowych piłkarzy.

  • Juventus i Torino niedługo wzmocnią się istotnym piłkarzem
  • W przypadku giganta Serie A będzie to transfer definitywny
  • Torino zdecydowało się najpierw na wypożyczenie

Juventus i Torino z dużym wzmocnieniem

Za kilka dni w kalendarzu będzie już połowa sierpnia, co oznacza, że okno transferowe w Serie A nabiera rozpędu. Kompletowania kadry na sezon 2022/2023 nie ukończył między innymi Juventus, którego kibice liczą na wzmocnienia. Bianconeri mają świadomość, że potrzebują więcej jakości, wiec prowadzą mniej lub bardziej zaawansowane rozmowy z kilkoma klubami/zawodnikami.

Juventusowi zależy między innymi na tym, aby ich szeregi zasilił Filip Kostic. Serb od początku przychylnie patrzył na możliwość grania w tym klubie. Piłkarz odrzucił opcję transferu do West Hamu United, dzięki czemu do gry o jego pozyskanie wrócili Bianconeri. Juventus pomyślnie zakończył negocjacje z Eintrachtem Frankfurt. Niemiecki klub otrzyma za swojego lewego skrzydłowego/wahadłowego 15/16 milionów euro, w tym bonusy. Kostic podpisze zaś najprawdopodobniej umowę do 30 czerwca 2025 roku z roczną pensją wynoszącą mniej, niż trzy miliony.

Kostic dopiero wyląduje w Turynie, aby sfinalizować swój transfer. Na miejscu jest już natomiast Nikola Vlasic. Chorwat pojawił się we Włoszech, aby przenieść się do Torino. Włoski klub wynegocjował z West Hamem United wypożyczenie na rok z opcją wykupu za 15 milionów euro (Transfermarkt wycenia Chorwata na 22 miliony euro). 24-latek ma potencjał na bycie czołowym piłkarzem Torino, w którym zamierza się odbudować po nieudanym sezonie (gol i trzy asysty, co jak na ofensywnego pomocnika/skrzydłowego, nie robi wrażenia).

Czytaj także: Zaniolo nie dla klubu z Premier League

Komentarze