Nowa oferta Milanu dla bramkarza

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma Grzegorz Wajda

Przyszłość Gianluigiego Donnarummy w zespole Milanu nadal stoi pod znakiem zapytania. Jak informuje Corriere della Sera, Rossoneri przedstawili bramkarzowi kolejną ofertę przedłużenia kontraktu. Ma ona gwarantować 21-latkowi wynagrodzenie w wysokości siedmiu milionów euro rocznie.

Obecna umowa wychowanka Milanu obowiązuje tylko do końca czerwca w przyszłego roku. Tym samym Donnarumma już w styczniu będzie mógł swobodnie prowadzić rozmowy z innymi klubami. A zainteresowanych jego usługami nie brakuje.

Milan jest zdeterminowany do zatrzymania Donnarummy w zespole, ale na chwilę obecną jest gotowy zaoferować mu tylko 7 milionów euro rocznie. Nie wiadomo, czy taka kwota przekona bramkarza do złożenia podpisu pod nową umową. Tym bardziej, że do walki o jego sprowadzenie zamierzają się podobno włączyć inne czołowe włoskie kluby.

Jak informuje Corriere della Sera, menedżer 21-letniego reprezentanta Włoch Mino Raiola miał otrzymać dla swojego klienta oferty z Juventusu i Interu Mediolan. Niewykluczone jednak, że jest to tylko zabieg mający na celu sprowokowanie Rossonerich do przedstawienia jeszcze lepszej pod względem finansowym propozycji.

Donnarumma w obecnym sezonie wystąpił w 20 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, pięć razy zachowując w nich czyste konto. Od czasu swojego debiutu w zespole Milanu, rozegrał już w jego barwach 223 mecze.

Komentarze

Comments 3 comments

21 lat warte tej sumy i Juventus powinien podbić stawkę. Nasza solidność w bramce może mieć swoją kontynuację pod tym samym imieniem. Kwestia na ile Donnarumma jest Rossonero (na ile zapamiętał rzucane mu przez kibiców pod bramkę $$$).