Nowa oferta i ultimatum dla Mkhitaryana

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan PressFocus

AS Roma nie rezygnuje ze starań o zatrzymanie w zespole Henrikha Mkhitaryana, ale powoli również traci cierpliwość. Władze klubu ze Stadio Olimpico przedstawiły reprezentantowi Armenii ostateczną ofertę oraz ustaliły termin do którego czekają na odpowiedź. Sprowadzeniem 33-letniego piłkarza zainteresowany jest także Inter Mediolan.

  • AS Roma stara się przekonać Henrika Mkhitaryana do pozostania w klubie
  • Ormianin otrzymał od klubu kolejną ofertę przedłużenia umowy
  • Roma na odpowiedź zamierza czekać tylko 24 godziny

Roma chce zatrzymać Mkhitaryana

Obecna umowa Mkhitaryana wygasa z końcem czerwca, co oznacza, że może odejść na zasadzie wolnego transferu. AS Roma chętnie zatrzymałaby go w zespole, ale obu stronom na razie nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie nowej umowy. Mkhitaryana kuszą również przedstawiciele Interu Mediolan.

Jak informuje Sky Sport Italia, Roma przedstawiła piłkarzowi ostatnią ofertę, oferując mu lepsze warunki finansowe. Mkhitaryan podpisując nową umowę z klubem mógłby liczyć na wynagrodzenie wysokości 3,6 miliona euro netto rocznie plus bonusy w wysokości 300 tysięcy euro za każdego 15 rozegranych meczów.

Kontrakt miałby obowiązywać do czerwca 2023 roku, ale zostałby automatycznie przedłużony o kolejny rok, jeśli zawodnik zagrałby w co najmniej połowie meczów lub jeżeli Roma zakwalifikowałaby się do Ligi Mistrzów.

Klub ze Stadio Olimpico postawił również warunek – ostatecznej odpowiedzi na ofertę oczekuje w ciągu 24 godzin.

Zobacz także: Roma włączy się do walki o Isco

Komentarze