Niewypał transferowy Milanu. Latem Rossoneri liczą na oferty

Charles De Ketelaere
Charles De Ketelaere fot. PressFocus

Charles De Ketelaere chciałby jak najszybciej zapomnieć o swoim debiutanckim sezonie na San Siro. Milan jest bardzo zawiedziony postawą 22-letniego Belga i latem będzie próbował sprzedać go do innego zespołu.

  • Milan pozyskał Charlesa De Ketelaere za kwotę 35 milionów euro
  • Debiutancki sezon ofensywnego pomocnika w Serie A był dramatyczny
  • Rossoneri liczą, że latem pojawią się za Belga oferty

Rossoneri nie wierzą w odbudowę 22-latka

Za czasów gry w Club Brugge Charles De Ketelaere sprawiał wrażenie zawodnika o niezwykłym potencjale. Jego usługami interesowało się wiele klubów, z których najkonkretniejszy okazał się Milan. Włoski klub dokonał pokaźnej inwestycji, bowiem w 2022 roku kupił Belga za kwotę aż 35 milionów euro.

Na San Siro oczekiwano fajerwerków. Kibice szybko przekonali się jednak, że wprowadzenie 22-latka do nowej drużyny potrwa zdecydowanie dłużej, niż pierwotnie planowano. Na przestrzeni całego sezonu 2022/2023 De Ketelaere wystąpił w 40 spotkaniach i ani razu nie trafił do siatki, co jak na zawodnika ofensywnego jest wynikiem fatalnym.

Władze klubu mają świadomość, że w Mediolanie De Ketelaere może się już nie odbudować. Aby nie stracić całej zapłaconej za niego kwoty, Milan będzie liczył na oferty w trakcie letniego okienka. Jeśli takowe się pojawią, rozstanie będzie wielce prawdopodobne.

Marzeniem Rossonerich jest zarobek w okolicach 30 milionów euro.

Zobacz również: Milan odwołał spotkanie z pomocnikiem Chelsea. Zmiana planów?

Komentarze