Nieudany debiut Gattuso, porażka z Parmą

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. ASInfo

Z pewnością nie tak debiut na trenerskiej ławce Napoli wyobrażał sobie Gennaro Gattuso. Prowadzony przez niego zespół przegrał 1:2 przed własną publicznością z Parmą.  Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem już w czwartej minucie na prowadzenie wyszła Parma. Po podaniu Andreasa Corneliusa pojedynek z Koulibaly’m wygrał Dejan Kulusevski, a następnie pokonał Mereta w sytuacji sam na sam. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie piłkarzom Napoli udało się doprowadzić do wyrównania. W 64 minucie precyzyjne dośrodkowanie Driesa Mertensa uderzeniem głową wykorzystał Arkadiusz Milik. Na więcej podopiecznych Gennarto Gattuso w tym spotkaniu nie było jednak stać.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem i podziałem punktów, w doliczonym czasie gry Parma po raz drugi zaskoczyła defensywę Napoli. Bohaterem meczu został Gervinho, który zdobył gola na wagę zwycięstwa.

W zespole Napoli, obok strzelca bramki Arkadiusza Milika, pełne 90 minut rozegrał również Piotr Zieliński.

SSC Napoli – FC Parma 1:2 (0:1)

0:1 Kulusevski 4′