Niespodziewany ruch Juventusu. Zatrudnią Sarriego?

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Coraz więcej w mediach mówi się o tym, że wraz zakończeniem sezonu szeregi Starej Damy może opuścić Massimilano Allegri. Tuttosport donosi, że na jego miejsce może do Turynu zawitać Maurizio Sarri, aktualny opiekun Chelsea.

Czytaj dalej…

Odejście Allegriego z Juventusu wydaje się coraz bliższe. Włoskie dzienniki donoszą od rana, że szkoleniowiec Starej Damy prawdopodobnie obejmie od następnego sezonu Paris Saint-Germain. W związku z tym włodarze turyńskiej drużyny muszą szukać nowego opiekuna na najbliższy sezon.

Pep Guardiola jest na samym szczycie listy życzeń prezydenta Juventusu. Andrea Agnelli ma jednak świadomość, że hiszpański szkoleniowiec prawdopodobnie zostanie jeszcze w Anglii na kolejny sezon. W związku z tym musi szukać innego trenera, który poprowadzi Starą Damę w sezonie 2019/2020.

Według dziennikarzy Tuttosport realnie rozważana jest kandydatura Maurizio Sarriego. Włoch związany jest aktualnie z Chelsea, ale włodarze turyńskiego klubu liczą, że uda się nakłonić go na powrót do Serie A. Inną opcją jest Antonio Conte, który także w przeszłości pracował z The Blues. W jego przypadku najbardziej prawdopodobna wydaje się jednak opcja zatrudnienia w Interze Mediolan.

Komentarze