Niespodziewany bohater w derbach Mediolanu. Inter pierwszym półfinalistą

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Inter Mediolan w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Włoch pokonał 2:1 AC Milan. Bohaterem meczu został Christian Eriksen, który popisał się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego. Błysk w spotkaniu zaliczyli też Zlatan Ibrahimović oraz Romelu Lukaku.

Inter Mediolan przystępował do potyczki z AC Milanem świadomy tego, że zwycięzca w półfinale rozgrywek zmierzy się z lepszym z pary Juventus FC – SPAL Ferrara. Emocje były zatem gwarantowane w boju toczonym na Stadio Giuseppe Meazza. Tym bardziej że Rossoneri w trakcie minionego weekendu zostali mistrzem zimy w Serie A, mając dwa punkty przewagi nad ekipą Antonio Conte.

Pojedynek Lukaku vs Ibra

W pierwszej części gry zespołem aktywniejszym byli Nerazzurri. Inter miał więcej sytuacji strzeleckich, oddał więcej celnych strzałów. Na nic się to jednak zdało, bo zawiodła skuteczność. Milan miał jedną próbę na bramkę Samira Handanovicia i po niej drużyna Stefano Pioliego objęła prowadzenie.

Gola dla Rossonerich strzelił w 31. minucie Zlatan Ibrahimovic. Szwed wykorzystał podanie od Soualiho Meite, oddając mocne uderzenie z prawej nogi po zgrabnym przyjęciu piłki. Na przerwę Milan schodził z jednobramkową zaliczką. Ciekawie było natomiast tuż po ostatnim gwizdku sędziego w pierwszej połowie, gdy do gardeł skoczyli sobie Ibracadabra i Romelu Lukaku. Szwedzki weteran sprawił, że Belg wręcz oszalał ze złości, co zapowiadało jeszcze bardziej emocjonującą drugą odsłonę.

Zlatan z czerwoną kartką

Po zmianie stron zgodnie z oczekiwaniami Nerazzurri rzucili się na swoich rywali. Już w 50. minucie okazję do wyrównania miał Alexis Sanchez. Próbę Chilijczyka obronił jednak Ciprian Tatarusanu. Tymczasem od 58 minuty skomplikowała się sytuacja Milanu, bo z powodu drugiej żółtej kartki za faul na Aleksandrze Kolarovie plac gry musiał opuścić Ibrahimović.

Grę w przewadze jednego zawodnika Nerazzurri wykorzystali w 71. minucie. Romelu Lukaku po idealnym strzale z rzutu karnego zdobył bramkę na 1:1. Napastnik Interu wykorzystał stały fragment gry podyktowany za przewinienie na Nicolo Barelli. Tempa spotkania nie wytrzymał natomiast arbiter zawodów Paolo Valeri, który z powodu kontuzji w 77. minucie musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Daniele Chiffi.

Nerazzurri dokręcili śrubę

W związku z przerwą w grze podyktowaną urazem sędziego do spotkania doliczonych zostało aż 10 minut. Inter w dodatkowym czasie gry był niezwykle zdeterminowany, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Cel udało się zrealizować dzięki świetnemu uderzeniu z rzutu wolnego Christiana Eriksena w 97. minucie. Duńczyk, który był na wylocie z klubu, zapewnił awans Nerazzurrim do kolejnej rundy rozgrywek, notując swoje premierowe trafienie w trakcie trwającej kampanii.